Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit fog csinálni a pszichiáter...

Mit fog csinálni a pszichiáter ebben az esetben, milyen gyógyszert fog felírni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Hosszú a történetem: Először skizofréniát állapítottak meg körülbelül öt éve, azt mondták a pszichiátrián hogy szerintük csak átmeneti, kaptam rá gyógyszert is, a mentő vitt be és a zárt osztályon voltam hetekig.

Szedni kezdtem a gyógyszert, meg sokszor olyan idegi fáradtság jött rám délutánonként, hogy leszázalékoltattam magam és sikerült is , 40 % ot kaptam.

Utána nem sokkal jött egy újabb diagnózis "Nem meghatározott szorongás" néven, emiatt frontint is szedni kezdtem. A pszichiáter írja fel nekem a frontinra a receptet, mint ahogy a skizofrénia elleni gyógyszerre is ő írja fel a receptet.

Dolgozni négy órában dolgoztam, most is van munkahelyem, de táppénzen vagyok.

Most már 50 % ra vagyok leszázalékolva, és most már a skizofréniát véglegesnek állapította meg a pszichiáter. És volt néhány hónapig egy olyan diagnózisom is körülbelül másfél éve, hogy "Kevert szorongásos depresszió", erre egy antidepresszánst írt fel a pszichiáter, de ettől a gyógyszertől öngyilkosságról szóló gondolataim lettek. Tudom, hogy sok antidepresszáns öngyilkos gondolatokat eredményez. Nekem voltak tőle eléggé durva öngyilkos vágyaim, úgyhogy pár nap után elhagytam az antidepresszánst, és saját magam erejéből sikerült a depresszióból kilépnem, pozitív gondolkodással, mondtam is a pszichiáternek, hogy ne írja fel ezt az antidepresszánst, mert már nincsen depresszióm.

Nem írta fel azóta se ezt a gyógyszert. Viszont most megint depressziós vagyok valamennyire, és ami még rosszabb, reggeli ébredés után 1 órával már legyengülök, erőtlenné válok fizikailag és mentálisan is, nem tudok dolgozni, táppénzre mentem a háziorvos által, mindenen elalszok, napközben alszok, semmit nem tudok csinálni, szédülök is sokszor, gondolkodni is nehezen tudok, nincs kedvem az emberek között lenni. A munkahelyem sajnos stresszes, a felmondáson gondolkodok.

Ha a pszichiáternek megmondom, hogy szédülök, erőtlen vagyok, alszok napközben, fáradt vagyok szinte folyamatosan, és azt is megmondom, hogy nem tudom szedni az antidepresszánst, amit körülbelül másfél éve írt fel, mert öngyilkos gondolataim voltak tőle, akkor mit fog felírni kevert szorongásos depresszióra? Mert ez szerintem megint az a diagnózis lesz.... Már előre félek attól, hogy mit fog felírni, mert nem akarok megint öngyilkos gondolatokat. Ha valaki megmondja, hogy öngyilkos gondolatokat okoz neki az antidepresszáns, akkor mit csinálnak vele a pszichiáterek mit írnak fel? Rivotrilt vagy ahhoz hasonlót? Rivotril és ahhoz hasonlók nem okoznak öngyilkos gondolatokat? Mire számítsak?


2017. aug. 24. 10:41
 1/3 A kérdező kommentje:
Ez lehet gyógyszer mellékhatás is?
2017. aug. 24. 11:37
 2/3 anonim ***** válasza:

Hasonlo diagnozisaim vannak,egy idoben en is kaptam antidepit,de a kórházban elhagyták. Kaptam helyette hangulatstabilizálót. Sokkal jobb,bár a bipolaris zavaromon nem sokat segít de ongyilkos gondolatokat nem okoz.

Szedek rivotrilt is,átlag embert nagyon kiüt. Végső esetben kerj csak nyugibogyót.

2017. aug. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Antidepi gyakran okoz ilyet az elején,felerősiti a tüneteket.Szerintem kezd kevesebb kezdőadaggal,vagy csak másnaponta vedd be 1-2 hétig,persze orvossal egyeztetve.
2017. aug. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!