Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehet, hogy ha álmodom,...

Mitől lehet, hogy ha álmodom, akkor is előjön?

Figyelt kérdés
Egy állattól fóbiám van, nagyon-nagyon ritkán szerepel az álmaimban, de olyankor fulladni kezdek, és amikor fölébredek, akkor is érzem, hogy valóban is fulladtam, nemcsak az álomban. Ugyanúgy, mint ha valóságban látom, rosszul leszek. Amúgy viszont soha nem fulladok sem ébren, sem álmomban.
2010. júl. 2. 10:39
 1/9 anonim ***** válasza:

mert nagyon félsz tőle


Nézz szembe a félelmeddel. Pók?

2010. júl. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy nézzek szembe vele - már képletesen, mert a valóságban képtelen vagyok rá :S Nem pók, hanem...
2010. júl. 2. 10:47
 3/9 anonim ***** válasza:

...csótány?


szemtől szemben nézz szembe vele. Vedd a kezedbe, stb. nem bánt.

2010. júl. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nyúl? gyanús hogy olyan sok répát esznek , minek kell nekik olyan jó látás? meg egyébként is félelmetes vörös szemük van meg vérfarkas fogaik pfff
2010. júl. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Próbáld meg magad alakítani az álmaidat!

Amikor lefekszel, koncentrálj erősen arra, hogy ami az elkövetkezendő néhány órában fog történni, az csak a képzeleted műve, tehát tudod irányítani. Szóval, ha álmodban összefutnál a rettegett állattal, akkor lásd el a baját :D Például ha valamilyen rovarról van szó, akkor képzelj magadnak egy flakon morteint, és jóóól fújd le :) . Amúgy én a sáskákat utálom, mert egyszer beköltöztek az ágyamba...

2010. júl. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Neked, Harmadik, vicc - nekem sajnos egyáltalán!


Többieknek köszi, megpróbálom gyakorolni.

2010. júl. 2. 21:41
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem igazán vicc, de mégiscsak jobban hangzik így elviccelődve nem ? egyébként nekem is van sok fóbiám igaz nem fulladok , de csak példának egy : lefekvés előtt mindig legalább 20-30 percet néztem a szobám falát hogy van e valahol pók ... nah ez sem egészséges de sikerült úgy megoldani hogy már nagyon idegesített és minden égőt kiszedtem a szobámból ezért nem tudom a falat bámulni és amiről nem tudok az nem fáj elven sokkal nyugodtabban alszok


de szerintem inkább az okát kéne keresned hogy mitől alakult ki a fóbia először is , gyerekkorban ért valami negatív élmény velük kapcsolatban ? ha pedig magadtól nem tudod akkor erre találták ki a hipnózist/esetleg relaxációs gyakorlatokat

bocsi ha bántó volt , nem ez lenne a célom csak hajlamos vagyok elviccelni a dolgokat :(

2010. júl. 3. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jó-jó, így már más :)
2010. júl. 3. 08:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Én a kígyóktól félek nagyon,borzasztóan.én szoktam velük álmodni és volt már olyan h sírva ébredtem ez miatt!nem nagyon tudsz ezzel mit kezdeni,max ha ténleg szembe nézel vele de ki tudja az is mennyire lenne jó?!
2010. júl. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!