Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lassan már nem tudok kimozduln...

Lassan már nem tudok kimozdulni a lakásból. Sikerült már valakinek kimászni ebből?

Figyelt kérdés

Rettenetesen érzem magam kint, nagyon nehéz megfogalmazni pontosan hogy mi is ez az érzés, de valami idegesség, félelem szerűség, és hogy mindenki engem néz.

Délután a legrosszabb amikor a legtöbben vannak az utcákon, olyankor gyakorlatilag nem is merek már kimenni.

Volt már valakinek hasonló problémája?

Hogyan tudtatok kigyógyulni ebből?


2019. márc. 1. 18:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Se iskola, se munkahely? Akkor hogy élsz?
2019. márc. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
Súlyos pszichés probléma, paranoia, amit ugyan lehet gyógykezelni az érintett ember személyiségének lassú leépülésével, de a valóban célravezető, ha az érintett egyén ..arik a külvilágra és nem törődik saját téveszméivel (ugyanis senki nem figyeli).
2019. márc. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Nekem sikerült ebből kimásznom. Úgy csináltam, hogy kimozdultam. Aztán még és megint. Végül elmúlt a szorongásom.
2019. márc. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Én is voltam így és sikerült kimásznom ebből. A megoldás egyszerű: muszáj volt. Ha egész nap a lakásban ültem, mert "jajjistenem, kinn emberek vannak", nem nagyon tudtam megélni. Ha neked is muszáj lesz túlélni azt, hogy emberek közé menj cserében azért, hogy pénzt keress és abból megélj, le fogod győzni ezt a problémát.

Egyébként a mai napig nem szeretek emberek között lenni, zavar, hogy sokan vagyunk a melósbuszon, az étkezőben, a műhelyben, csak épp tudom, hogy ezt el kell viselnem, mert hozzátartozik a munkához. Ám munkaidőn kívül kerülöm az embereket.

2019. márc. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Se iskola, se munkahely? Akkor hogy élsz?"


Egy webáruháznál dolgozok.



"Úgy csináltam, hogy kimozdultam. Aztán még és megint. Végül elmúlt a szorongásom."


Régebben nem volt ilyen problémám, szinte nem is voltam itthon. Aztán fokozatosan egyre rosszabb lett.

De próbálkoztam azzal amit írsz elég sok hónapon keresztül, de nem javult semmit.

2019. márc. 1. 19:12
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
1 év rendszeres pszichológushoz járás, és pszichiáter által jól beállított gyógyszerek után, ma már dolgozom és el merek menni boltba is halalfelelem nélkül
2019. márc. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35%
Én már 2 éve nem voltam emberek között,csak a szobámban töltöm a napjaimat,és számítógépes játékokkal játszom. Jó buli!
2019. márc. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%
Ùgy tudod legyőzni a fèlelmed hogy "megerőszakolod" magad ès csakazèrtis kimèsz elvileg egyre könnyebben fog menni. Ha ezt nem tudod akarattal megvalòsìtani akkor iràny a pszichiàter gyògyszerrel tudnak ezen segìteni.
2019. márc. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2019. márc. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Orvosi segítséggel sikerült igen.
2019. márc. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!