Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az hogy, bizonyos...

Miért van az hogy, bizonyos emberekkel máshogy kommunikálok mint a barátaimmal, családommal?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy vannak bizonyos emberek, akikkel egyszerűen képtelen vagyok szépen, választékosan beszélni.

Mintha színészkednem kellene, ügyelve arra, hogy mikor mit mondok, hogy fogalmazom meg...

Miért van ez?

Ilyenkor annyira rágörcsölök arra, hogy helyesen , szépen, normálisan fogalmazzam meg amit szeretnék, hogy olyan érzésem van mintha vizsgáznom kellene...Bár őszintén szólva a vizsgadrukk pont nem jó példa, mivel mindig jó hatással volt rám , és egy ilyen szituációban az agyam általában totál felpörög ahelyett, hogy leblokkolnék.

Mi válthatja ki ezt?

Általában olyan emberek előtt tapasztalom ezt, akik úgy érzem mintha méregetnének...azt biztosan tudom, hogy van bennem némi megfelelési kényszer ami úgy gondolom akár adott szituációban kiválthatja ezt , de nem tudom mi ez pontosan..

Mással is előfordul ilyen , vagy ez valami szociális fóbia amit csak bizonyos emberek jelenléte vált ki?



2019. márc. 3. 15:19
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Dettó. Csak nekem annyiban rosszabb, hogy még a családommal való beszélgetésre is képes vagyok ugy rá stresszelni, mintha egy kancellárral kéne beszélgetést folytatnom.
2019. márc. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!