Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Mentális egészség

A kérdés

Kényszergondolatokat nem tudom eltüntetni? SOS

Sziasztok!

OCD (Obszessziv kompulziv zavarban) szenvedek kényszergondolatok és viselkedésben is jelen van az életemben. (Ismétlési rituálék)

Kiirtam ide már pár kérdést emiatt 'Pl.: Szent Lélek káromlás' kérdést is hogy elkövettem-e vagy nem pár hónapja... (Vallásos kényszergondolatok)

Azóta durvult a helyzet és MINDENT amit szeretek,célomat,magamat is ezek a gondolatok megpróbálják tönkretenni nem tudom mit tegyek! (Agresszív gondolatok)

Volt egy nagyon agressziv gondolatom Február 19.-én és azóta nem birom leállitani magamat...

A célom hogy Sofőr lehessek tehát egy olyan munkát végezhessek ahol egyedül vagyok.

Természetesen az agyam máris mindent megtesz(megtett) hogy tönkre tegyen bennem mindent...

Egy olyan gondolatom jött hogy belerakott egy személy egy medált és bele valami rosszat az autóba...

(Ez most kideült Mágikus gondolat)

Nem birom magam túltenni ezeken a dolgokon MINDEN ÁLMOM hogy a célom létrejöhessen... de ezek nem hagynak békén...

Pszichiáternél,Pszichológusnál voltam adott gyógyszert.

Nem tudom mit tegyek életem álma hogy sofőr lehessek... hogy boldog lehessek de ez a gondolat megbetegit teljesen!

Aki átment már ezeken kérem szépen irjon rám!!Kérlek segitségetek akár privibe, akár itt, kérem ha van pszichológus, pszichiáter aki ért ehhez (mágikus gondolatok) kérem segitsen!

Segitségeteket, előre köszönöm!:)

márc. 3. 18:33  Privát üzenet  

A válaszok
Erre érdemes lenne másik gyógyszert vagy gyógyszerkombinációt szedni, akár osztályos bentfekvés kereteim nelül is. Az SSRI antidepresszánsok (pl.:sertralin) mérséklik a tüneteket és utána el tudsz menni pszichológushoz. Nyugodj meg, olvass sokat a témában és ne add fel az álmaidat!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont márc. 3. 21:19 Privát üzenet

Most egy kicsit megijedtem... XD remélem ha sofőr leszel nem jössz velem szembe. Kitudja a mágikus mániás mire képes XD

Tudok egy jó helyet úgy hívják,, sárga ház,, ott minden álmod valóra válik kapsz egy egyenruhát és egy magán garzon. Pénz miatt nem kell aggódni azt más keményen dolgozó emberek elinézik hogy jó létben éjj. Szóval keresd me mosoly országot! :)

[link]

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 43%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont ápr. 2. 14:04 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

kivülről énis normálisnak tűnök... csak fejben illetve lélekben vannak gondok

# 3/7Időpont máj. 10. 18:28 Privát üzenet
Az a legveszélyesebb...

A válaszíró 43%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont máj. 13. 19:03 Privát üzenet

Ne is figyelj ezekre a dilettáns válaszokra.

Keress fel egy pszichiátert, ő tudni fogja a dolgát. Én is ezt tettem, most már szinte tünetmentes vagyok.

Szintén kényszerbeteg

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont jún. 3. 18:41 Privát üzenet
Ez jó egy dilettáns mondja a többiere, hogy dilettáns!

A válaszíró 43%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont jún. 4. 13:22 Privát üzenet

dilettáns = hozzá nem értő.

A 43-44%-os válaszokból pedig süt, hogy semmit nem tud az ocd-ről az illető.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont jún. 4. 19:02 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogy tudom eltüntetni a vagdosás utáni hegeket?
Ti hogyan küzdötéttek le az ocd kényszergondolatokat? SOS
Egy rossz élmény elő tudja hozni a kényszergondolatokat az emberből?
Trauma okozta szorongást, és kényszergondolatokat pszichoterapeuta kezel?
Pszichológus segíthet legyőzni a kényszergondolatokat?
Ajánlanátok Makón olyan pszichoterapeutát, aki komoly szorongással, és agresszívitással kapcsolatos kényszergondolatokat tud gyógyszer nélkül kezelni?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Mentális egészség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!