Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Visszaeső depressziósok, van...

Visszaeső depressziósok, van valami megoldás?

Figyelt kérdés

Néhány éve, kigyógyultam a depresszióból, de ismét abba az irányba tartok.

A miérteket nem részletezem, fölösleges a végeredmény szempontjából.

A lényeg, hogy egész életemet végig kísérő dolgok miatt, amikről azt hittem leküzdöttem, most ismét a szakadék felé taszitanak.

Igazság szerint nem bánom mert valós és olyan problémák amik felett nem volt és nem is lesz befolyásom, de ismerem az utat ahová ez vezet. Már megjártam.

Öngyilkossági hajlam és gondolatok, amik már ismét jelen vannak, de nem akarom megint ugyanazt megélni, nem vezet sehová.

Pszichológus az első ami ilyenkor eszébe jut az embernek, de én nem hiszek az ilyesmiben. Kinek mi segített ha egyáltalán van erre módszer?



2019. márc. 5. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:
24%

Hát, akkor miben hiszel? Angyalterápiában?

A pszichológusban nem hinni kell, hanem szépen elmenni hozzá és hagyni, hogy segítsen.

2019. márc. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
a mentális betegségek topicba tartozik a kérdésed, nem ide
2019. márc. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem is nektek szólt a kérdés, azoknak akik ebben érintettek azért kösz az építő jellegű válaszokat, ha okoskodni akartok javaslom a szexualitás témakört.
2019. márc. 5. 21:56
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Depresszióból valójában csak te magad tudod magadat kiszedni, és te vagy képes önmagad meggyógyítani. Ha vannak olyan dolgok amin nem változtathatsz, akkor arra talán az a megoldás, hogy elfogadod, de megpróbálsz egy alternatívát megtalálni. Volt nekem is egy krízis időszak: Egy nagy álmomat nem válthattam valóra, és van olyan időszak, amikor eszembe jut és kissé depressziós leszek. Nekem az segít, hogy bár lemondtam az álmomról, de van helyette más, ami reményt ad, és még elérhető is. Ha nehezen is, de megvalósul. Talán ez neked is segíthet

2019. márc. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nézd, a depressziónál (de amúgy a testi betegségeknél is) gyakori a hullámzás. Fontos, hogy ha jobban leszel, akkor nem biztos, hogy "leküzdötted", lehet, hogy csak jött egy könnyebb időszak a küzdelmedtől függetlenül. Így viszont persze, hogy visszatér, nincs min csodálkozni. A hullámzás ilyen.


Másrészt a depresszió, mikor benne vagy, egy ördögi kör: rosszul érzed magad, és emiatt még rosszabbul érzed magad. Ha ezt sikerül megtörni, az az első eredmény. De ezután egész életedben résen kell lenned és mindig időben közbe kell lépned, mert valószínűleg hajlamod van rá, hogy újra beleess az ördögi körbe.


Azt, hogy hogyan lehet közbelépni, a pszichológia tudománya kutatja, szóval erről mást nem tudok mondani, ha hiszel benne, ha nem. Amit csinálni lehet, az kb. annyi, hogy ha valami elviselhetetlennek, borzasztónak tűnik, ki nem állhatod, akkor átgondolod, hogy az adott dolog valójában csak rossz, kellemetlen, zavar téged stb., de azért elviselhető és ki fogod bírni. Az is segít, ha naplót vezetsz: mit éreztél, mire jutottál felülvizsgálás után. Ez a kognitív viselkedésterápia alapja, amiről magyarul nem tudom, mennyi infót fogsz találni, de ha tudsz angolul, akkor komplett útmutatókat is találsz hozzá.


Ami nekem itt a nagy gondolat volt, az az, hogy attól még, hogy nem titulálom magamban az adott nem kívánatos dolgot elviselhetetlennek (amivel csak magammal szúrok ki, hiszen kezelhetetlenné teszem a problémát, túlizgulom stb.), még nem kell semlegesnek vagy jónak gondolnom, lehet rossz vagy kellemetlen is (ami még mindig elég indok azért, hogy tegyek ellene, de már nem teszem magam harcképtelenné a túlzott reakcióval). Utólag visszanézve ez triviális, mégis egy alkalmas könyvnek kellett rávilágítania számomra.


Bocsánat, ha nyersen fogalmaztam, elég fáradt vagyok. Nem akartalak megbántani, de most nem tudtam szebben fogalmazni :-) Tarts ki, lehet, hogy sokszor kell nekifutnod, de menni fog.

2019. márc. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Döntsd el, hogy mit akarsz. Depressziós lenni, vagy normálisan, boldogan élni? Akkor tűzz ki célekoat magad elé, olyan dolgokat, amik boldogítanak. Nézz egy szórakoztató sorozatot, olvass el egy könyvet, találj egy érdekes hobbit, sétálgass a fris levegőn, a lényeg, hogy kösd le magad.
2019. márc. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*friss. És esetleg rendelhetsz a netről 5-htp hangulatjavító kapszulát, amit egy afrikai bab magjából vonnak ki, tehát gyakorlatilag még mellékhatásokkal sem rendelkezik, csak azért ne adagold túl.
2019. márc. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát ez igaz, ez egy ördögi kör, tudom már volt benne részem, aztán valahogy magától alább hagyott, és segített is valamennyire mert másképpen láttam egy két dolgot.

De a pszichológus előtt megnyílni, elmondani neki a dolgaimat valahogy sosem ment, pedig szeretek jókat beszélgetni de előttük kiszolgáltatottnak érzem magam :/

Nem akarok én semmit csinálni magammal, nem a figyelemfelkeltés a célom hanem az hogy az előbb említett ördögi kört elkerüljem valahogy, mert abban élni talán a legrosszabb dolgok egyike.

Vannak olyan dolgok amikről tudom, hogy segítene elterelni a figyelmem pl környezet változás(költözés), egy tartalmasabb utazás fel tudja tölteni az embert vagy javulást hozni, de az csak ideig óráig segít aztán lehet ismét itt fogok tartani. Magamat ismerve nem lenne lehetetlen feladat ezt legyőzni ezt, mert a korábbiakkal ellentétben ma már nem az a tipikus dacos és dühös ember vagyok aki minden segítséget és jótanácsot elutasít. Csak a módja kérdéses, hogyan tudja az ember megtalálni önmagát.

2019. márc. 6. 06:12
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem súlyos illetve rekurrens vagyis visszatérő depresszióm van. Nagyon nehéz. De jól figyelj, ez NEM A TE HIBÁD! Nem jellemhiba, nem gyengeség, nem is leszel gyenge jellem emiatt. Ez egy betegség amit ma már a tudomány jól tud kezelni. Személyes tapasztalatom szerint is. Ezt igen is komolyan kell venni. Ha cukorbeteg lennél akkor is elmennél orvoshoz, ez is ugyanolyan. A depresszió hátterében az úgynevezett neurotranszmitterek vagyis igedrendszeri ingerület átvivő vagyis az idegsejtek közötti információ átadásért felelős anyagok egyensúlya felborul. Az egyik ilyen anyag a szerotonin amelynek csökkent hatása szerepet játszik a depresszió kialakulásában. A depresszió az esetek többségében megfelelő gyógyszeres kezeléssel és pszichoterápiával gyógyítható.
2019. márc. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!