Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziósok! Van köztes...

Depressziósok! Van köztes megoldás?

Figyelt kérdés

Depressziós vagyok, erősen szorongó típus. Ez télen mindig jelentősen rosszabbodik az időjárás miatt. Egyetemen tanulok, de jelenleg már bejárni se tudok, mert egész nap aludnék, "félek" átutazni a várost, egész nap csak a szobámban ücsörögnék, stb...


Ha nem tudom összeszedni magam, nagy valószínűséggel ki fogok bukni az egyetemről, amit nem engedhetek meg magamnak. Így gyógyszeres kezelésen gondolkozok, és amíg a pszichiáteremmel nem tudok beszélni, tőletek kérdezem:


Van olyan gyógyszer, ami javít az állapotomon, de nem szedál le teljesen? Anyukám is depressziós volt, őt a gyógyszerek teljesen megváltoztatták. Már nem önmaga, mindent elfelejt, érződik, hogy alacsony szinten üzemel az agya a gyógyszer miatt. Ez esetemben szintén nem járható út, mivel rengeteget kell tanulnom. Nem hagyhatom, hogy takarékra tegyen a gyógyszer, mert akkor szintén a kibukást kockáztatom meg. Függő sem akarok lenni. Szintén anyum példája: ha nem tudja bevenni a gyógyszert, kifordul önmagából. Tehát elvonási tünetek jelentkeznek. Ezt én nem akarom, nem akarok egy pirulától függeni.


Mit javasoltok? 1,5 hét múlva megyek pszichiáterhez, de addig át kell gondolnom, hogy érdemes-e megkockáztatni a gyógyszerszedést. Szerintetek?


2013. okt. 13. 17:01
 1/2 anonim válasza:
A szorongást, depressziót nem lehet gyógyszerekkel megszüntetni, meggyógyítani, csak enyhíteni a tüneteket, amelyek hosszútávon még tönkre is teszik az egészségedet, szerintem így nem kérdés, hogy ha lehet választani a gyógyszer és az öngyógyítás között, akkor mit választasz. A depresszió egy olyan berögzült belső betegség, amelyet te magad hoztál létre és amíg ezt nem ismered el, addig tuti nem lesz jobb az állapotod. A szakember (pszichiáter) a gyógyulás megkezdéséhez jó lehet, a gyógyszereket felejtsd el. Nekem hasonló gondjaim voltak pár évvel ezelőtt, azóta teljesen stresszmentesen élek, és ezt a hipnoterapeutámnak és saját magamnak köszönhetem.
2013. okt. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Biztosan van ilyen gyógyszer. Csak meg kell találni a megfelelőt, ami nem biztos, hogy elsőre sikerül, és az első 2-3 hét még így is kritikus lehet. (Ezt egy olyan embertől hallottam, aki szed gyógyszert, ezek az ő tapasztalatai; gyógyszerrel együtt amúgy teljesen jól van.) De sok mindentől függ: milyen fajta depressziód van, mi hozta ezt ki belőled stb.

Pszichoterápia mindenképpen kéne, akár szedsz gyógyszert, akár nem. Hosszútávon többet segítene.

2013. okt. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!