Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha az orvostól eutanáziát,...

Ha az orvostól eutanáziát, vagy olyan mérget kérek amitől gyorsan meghalok oda adná?

Figyelt kérdés

Nem bírom tovább már.

Borderline személyiségzavar és bipoláris zavarom van.



2019. márc. 6. 08:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Nem. Illegális.

Amúgy én is hasonló cipőben járok, ugyanez a két diagnózis.

Csak bízom benne, hogy idővel jobb lesz..

2019. márc. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor saját magamnak kell ezt megoldani ☹️
2019. márc. 6. 08:49
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Még akkor sem lehet ilyet Mo.-n, ha valaki már hetek óta haldoklik rákban. Adnak neki fájdalomcsillapítót és kész. Még az állatok is nagyobb méltósággal halhatnak meg, mint az emberek ilyen szempontból. Az ő szenvedésüket nem várják végig az orvosok karba tett kézzel.

Nekem is ugyanez a diagnózisom, csak mellette van több szorongásos betegségem is és evészavarom. Öngyilkosnak lenni sem könnyű. Az orvosok inkább megmentenek, hogy nyomorékon élj tovább, minthogy meghalj.

A dokim azt mondta nekem anno, ha öngyilkos akarok lenni, hát legyek. Ő ezt tiszteletben tartja. Nagyon fájt, hogy engedélyt adott rá. Úgy láttam, hogy ezek szerint már nincs semmi, ami visszatarthatna. Csak ültem a gyógyszereimmel a kezemben a földön. A párom külföldön volt, senki más nem tudott arról, ahogy érzek... tudtam, hogy mire megtalálnának már késő lenne. Végül nem tettem meg... nálam gyakran az öngyilkossági gondolatok azért jönnek, mert valami nagyon rossz, nagyon fáj és azt akarom, hogy vége legyen.


Sajnálom, hogy ilyen szörnyűségen mész keresztül, ezeken a gondolatokon, érzéseken... :( Bárcsak tudnék segíteni neked, enyhíteni azt a fájdalmat, amit érzel. Tudom, hogy ilyenkor az ember nem akar, nem is tud beszélni az érzéseiről. Túl mélyek, túl fájdalmasak... de ha mégis úgy érzed, hogy beszélnél valakivel írj privátban.

2019. márc. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom :(

Nekem is van ami vissza tart csak már annyira mélyek az érzéseim, hogy nem bírom tovább már másfél éve harcolok és csak egyre rosszabbak a tünetek.

Sok mindenkinek fájna ha el mennék, de ők nem értik azt amit én, nem maradhatok azért szenvedni mert ők azt akarják.

Ezekkel sajnos sosem fogok tudni teljes életet élni. Pedig én azt nagyon szeretnék és nagyon is próbáltam de a saját elmém rabja vagyok és már nem bírom ☹️

2019. márc. 6. 11:47
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem menj be a kórházba, de úgy most rögtön, vagy ha nem városi vagy (messze van a kórház), akkor hívjál mentőt!

A fenti kérdésre a válasz természetesen NEM, azzal az orvos gyilkosságos követne el.

Én is border vagyok, ha nagyon öngyilkos akarok lenni, akkor inkább beveszek altatókat és alszom és aztán ha felkelek és még mindig nem jobb, akkor inni szoktam. Ez hosszú távon marhára sz** ötlet, rövidtávon engem számtalanszor megmentett a HALÁLTÓL, akár lepontoznak miatta nullára most, akár nem.

2019. márc. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%
Nem adna semmit. Meg fogsz gyógyulni! Kérj segítséget orvostól.
2019. márc. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%
Az a helyzet, hogy a társadalom olyan, hogy a gyengéket eltapossa. Választhattok, hogy ültök sajnáljátok magatokat, és megdöglötök. Vagy felhagytok ezzel a.rossz stratégiával mert senki nem fog megsajnalni és együttérezni veletek. És küzdötök. Én is ebben vagyok. De nem hagyom magam eltaposni, és élni akarok. Magam miatt! Mert nekem is jár az élet és az en kezemben van a döntés. Miért kene meghalni önként? Azért vagyunk itt, hogy tanuljunk és fejlődjünk. Tanuljatok és fejlődjetek. Ha szarul vagyok viseljétek és figyeljetek meg....akár érdekes is lehet. Szerintem nem vagytok betegek csak így reagáltok valami rosszra ami törtwnt veletek. Keressétek a jót. És szűrjetek ki a rossz dolgokat az életetekből a.mérgező embereket, tevekenysegeket. Figyeljetek a vagyaitokra és.kövessétek őket. Hajrá! Meghalni nem ér!
2019. márc. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
A saját gondolataitoktól vagytok szarul. Nem lehetne elterelni őket valamivel? Ha egész nap azt mondogatjátok jaj de szar nekem, meg.jaj de fáj akkor tényleg egyre rosszabb lesz. A konfortzónátokból is ki lehetne lépni. Hátha segít. Vagy menjetek el onkológiai osztályra önkéntesnek. Valószínű többre fogjátok értekelni az életet. Valami életcél sem ártana.
2019. márc. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%

#7, #8

Úgy ítélkeztek, hogy fogalmatok sincs arról, amit egy öngyilkosságra hajlamos ember érez.

Nem tudjátok milyen minden egyes nap úgy kelni, hogy az üresség érzése olyan erős, mintha izzó vassal égetnének belül, vagy a szégyen érzése... hogy nem bírsz tükörbe nézni, mert legszívesebben szembe köpnéd magadat.


Honnét tudjátok, hogy nem vagyunk erősek? Engem éveken át bántalmaztak szexuálisan, vertek, nap mint nap megaláztak, ketchupot nyomtak a székemre, beleköptek a táskámba, pizzát és szemetet szórtak a hajamba, a szemem láttára verték foltosra a 4 éves kistesómat, a felnőttek, akikhez segítségért fordultam kiröhögtek, felpfoztak, nem hittek nekem... a rendőrök nem tettek semmit...

Nem vagyok erős? Nem erős az, aki midnen nap felkel és küzd és harcol és inkább a saját hátát tartja a botnak, hogy megvédje a testvéreit?


Aztán van egy pont, amikor úgy érzed, hogy az egész életed hiábavaló volt. Mert nem tudtad megmenteni azokat, akiket szerettél. Tönkrement az életük és a tiéd is. És már nem látod, hogy miért érdemes minden egyes nep elviselni a fájdalmat, a flashbackeket, az ürességet.

Sportolsz, vitaminokat szedsz, barátokat keresel, lefoglalod minden percedet valami hasznossal, eljársz terápiára, mindent megteszel, hogy jobb legyen... de amikor elalszol visszajönnek a rámálmok, amikor találkozol egy síró kisgyerekkel triggerelődnek az emlékek, nem tudod mikor dönt le a lábadról a pánikroham, a sírás, a szívgörcs...


Nem, ezt úgysem fogjátok megérteni szerencsére. De szánalmasnak gondolni és gyengének egy embert, mert öngyilkos lesz, végtelenül primitív.

2019. márc. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
35%
Sok embernek van egy ilyen története. Ha ez vígasztal nekem is. Én is ültem és sajnáltam magam és csalódtam az egész világban. És sírtam és rémálmaim voltak és vannak és szédülök és pánikrohamokkal küzdök és azt éreztem, hogy minek.De a világ szarik rád. Mikor pszichiáterhez fordultam és felirtak egy olyan gyógyszert aminek rettenetes mellékhatásai vannak és azt mondták nagyon súlyos a helyzet.enelkül nem lesz jobb és ninca vesztenivalóm. Nagyon dühös lettem. Mert a rohadt gyógyszert azokba tömném bele akik ocsmányul bántak vele és elnézést sem jutott az eszükbe kérni azóta sem. Majdnem meghaltam. De akkor jutottam el odáig, hogy nem akarok gyógyszert és nem tehetem ezt magammal. Mert hiába nem akart senki nekem is jár az élet és az én életem rólam szól. És ha senki én akkor is szeretni fogom magam. És nem nekem kell szégyenkeznem. Persze nem múltak el a rémálmok és nem változott meg egycsapásra minden. De! Úgy érzem elindultam egy olyan úton ami valahova vezet...m.és ez azzal kezdődik, hogy befejeztem az önsajnálatot. Mert hiába jogos, ez egy rossz stratégia és nem vezet sehova. Ezek a szar dolgok megtörténtek velünk. De az élet megy tovább és hozhat jót is ha hagyod. Ha érdekel írj privátot és elmeselem az én sztorimat. Más.....de semmivel nem vidamabb. De élni akarok, és kihasználni az élet adta lehetőseget és megildani a problémát amiben vagyok. Tudom miről beszélsz.....de rossz úton jársz.
2019. márc. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!