Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sokkal butábbnak hazudja...

Sokkal butábbnak hazudja magát mint ami?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömről van szó! Azt állítja magáról, hogy az érettségit is alig tette le, osztályt ismételt. Közben meg több forrásból is 100% tudom, hogy diplomája van! Azt is állítja, hogy nem beszél egy szót sem angolul, külföldi társaságban is csak ül és mosolyog. Kiderült, hogy a diplomájával van nyelvvizsgája is, plusz lebukott hogy egy angol nyelvű fórumon folyékonyan kommunikál másokkal! Egy nagyon visszahúzódó, szerény srác amúgy, kb mindenért bocsánatot kér 3x, lassan azért is hogy levegőt vesz és elszívja mások elöl. Akivel jóban van azt gyakran dícséri nagyon kínosan, például nekem is olyanokat mond, hogy ő nem tudná ezt meg azt megcsinálni és milyen jó, hogy én ilyen okos vagyok és hozzáértő. Gyakran van úgy hogy saját magára rosszakat mond, amikor megismerkedtünk nem nagyon beszélt a szakmájáról, majd amikor rákérdeztem szó szerint azt mondta: “Egy egyszerű csicska vagyok egy gyárban, semmi több!” Valójában ott dolgozik! Diplomás, nyelvet beszélő létére és amúgy nagyon értelmes-okos is! De valamiért hülyének mutatja be magát! Olyat is mondott már: “Ne haragudj, én ehhez túl hülye vagyok, de jó hogy itt egy tanult okos ember és tud segíteni” (ezt nem iróniával mondta!!!)

Miért lehet ez? Miért csinálja? Miért nem megy el egy végzettsége szerinti munkahelyre? Mi értelme magát butának beállítani?


2019. márc. 6. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy TÚL szerény? O.o Ez lehet nevelés, társadalmi hatás, trauma stb...
2019. márc. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem várnak tőle semmit, nem kell bizonyítania, ő így kényelmesen elvan. És közben persze jót is szórakozik :)

Egyáltalán nem biztos, hogy boldogabb lenne, ha a végzettsége szerinti munkahelyen dolgozna. Azzal meg, hogy nem mutatja, hogy okos, ügyes, megelőzi azt, hogy vele oldassák meg mások a problémáikat, sőt, még ő neki segítenek mások.

2019. márc. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Önbizalomhiány miatt fél beszélni, fórumon képes megnyílni, mert írásban könnyebb és mert személytelen.
2019. márc. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon szerény! Nem is találkoztam még ilyen emberrel. Családi körülményeit nem ismerem, de biztos köze van hozzá!

Nem hiszem hogy ki akarna bújni feladatok alól mert azonnal őszintén segít mindenkinek! Múltkor bútorokat pakoltunk, meglátott minket az ablakból és kérés nélkül odajött melós ruhába beöltözve segíteni! Nem várt semmit cserébe! Még egy ebédet se fogadott el, mondta hogy neki ne rendeljünk semmit.

Önbizalomhiány valószínű! Ajánlottam neki egy nagyon csinos szomszéd csajt, hogy összehozom őket, de azt mondta, hogy az a csaj soha nem állna szóba olyannal mint ő, ne hozzam kínos helyzetbe. Azt is mondta, hogy MÁS KATEGÓRIA az a nő mint ő! Közben meg tudom, hogy egy kicsit butuska eladó a csaj, semmivel nem több mint ő! Örülhetne ha összejöhetne ilyen férfival. Angolul is emiatt nem szólal meg szerintem. Egy oldalon lebukott előttem azzal is, hogy filmfeliratot készített és nem is rosszat! Ahhoz azért kell tudni a nyelvet!

2019. márc. 6. 12:53
 5/6 anonim ***** válasza:
A felelősség talán nem nyomja úgy a vállat ha egyszerűbb munkakörben dolgozik. Nem várnak el tőle annyit mint ha tudásának megfelelő területen dolgozna. Sokkal kisebb az esély a kudarcra,viszont az alacsony önbecsüléssel állhat összefüggésben ez a jelenség.
2019. márc. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
A kettes válasza nagyban igaz lehet. Ugyanebben a helyzetben vagyok, hogy magas iskolai végzettsèg, elég tűrhető inteligencia szint. Mégis olyan munkát végzek ami nyolc àltalánost igényel, bár a fizetés alig alacsonyabb mintha a végzettségnek megfelelő munkám lenne. De nincs elváràs, és rutinból el lehet végezni. A kezdet kezdetén dolgoztam olyan helyen, ahol nulla szaktudással magyarázták el, hogy mit kell csinálni. Amikor megkérdeztem, hogy ezt, meg azt a problémát hogyan oldjuk meg, akkor azt sem értették, hogy mi is lesz a problèma. Megkérdeztem többször, elmagyaráztam, nem értették. Pár nap múlva állították össze a szerkezetet, ès már észrevették.
2019. márc. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!