Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan, hogy félelem a...

Létezik olyan, hogy félelem a terhességtől?

Figyelt kérdés
Ha arra gondolok, hogy egy férfivel szeretkezek, akkor elfog a félelem, hogy megfelelő védekezés mellett is meglehet rá az esély, hogy teherbe eshetek. Ez a gondolat szinte eltaszít a szex gondolatától is egy férfival. Meg persze ott vannak a fogamzásgátló tabletták, amik felborítják a hormonháztartást, amivel kapcsolatban szintén van bennem egy erős ellenérzés. A lényeg tehát, hogy azt érzem, hogy az egész szex dolog taszít, amiatt hogy ott lebeg mindig a teherbe esés gondolata.. Nagyon félek attól, hogy egyszer terhes leszek.

2019. márc. 7. 07:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
Aki ennyire retteg a terhessegtol, az ne szexeljen szerintem. Letezik, de attol meg neked nem lesz konnyebb, ha masnak is szr.
2019. márc. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Akkor miert szexelsz?

Amugy a kerdesedben benne van hogy "egy ferfivel" azaz nincs komoly kapcsolatod, egy jott-ment partnerrel en is paraznek nehogy osszejojjon a baba, de amugy nem csak tabletta van a vilagban ha csak az a bajod. Van ovszer vagy egyeb mas.

2019. márc. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy nem is szexelek. Ez nem egy olyan típusú félelem, mint a legtöbb nőnél, hogy fél a terhességtől, de azért szeretne majd gyereket, közben pedig van egy barátja, hanem szabályosan a kedvem is elmegy a szextől, ha arra gondolok ebből baba is lehet.
2019. márc. 7. 08:39
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Létezik ilyen félelem, de szerintem még nagyon fiatal vagy, és ezért. Később el fog múlni, majd ha érettebb leszel a szexre.

Ha mégsem múlna el, vagy nem is vagy már annyira fiatal (ha elmúltál 22 éves), akkor fordulj pszichológushoz, különben ez az érzés megkeserítheti az életedet.

2019. márc. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Talán úgy érzed, hogy fájni fog a szülés?

Ma már lehet csillapítani a fájdalmat.

2019. márc. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Már elmúltam 22, úgy hogy ennek lelki okai lehetnek. Nem a fájdalomtól félek, hanem attól, hogy teherbe eshetek és növekszik bennem valami. Eleve nem is tudom elképzelni azt, hogy én világra hozzak egy embert, akiért felelőséget kell vállalnom. Az egész egy hatalmas teher. Félelmetes az a gondolat, hogy a testem a baba növekedése közben mennyire megváltozik. Ez egyenesen rémisztő számomra.. Tudom ez egy normális nőnek biztos nem az. Nem tudom én miért érzek így..
2019. márc. 7. 18:54
 7/12 anonim ***** válasza:
25%

Mert még nem akadtál rá olyan férfira aki biztonságot ad, és közösen, boldogan élnél vele.

Azt mondom, hogy ha ennyire tartasz a teherbeeséstől, akkor ne szexelj mindenféle jött-ment férfival, várd meg az igazi párod. Tudom ez furán hangzik, de ha megtalálod az igazi szerelmed, minden félelmed el fog múlni.

2019. márc. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%
Akkor orálozzatok.
2019. márc. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz a tömeg után menni, akkor ne törődj vele, ki mit mond, élj úgy ahogy neked jó.

Mondjuk én eleve utálom ezt az egész terhesség körüli mizériát, hogy az milyen szép és szent dolog stb stb. EGy nagy szart szép, egyáltalán nem szép, csak a sok hülye nem akar kilógni a sorból. Különben is azt is utálom, ahog y TV-ben a sok nő, akik igy ugy közismertebbek, mutogatják magukat terhesen, és a sok bolond néző meg csorgatja a nyálát "elvileg". Erre én azt mondom, a francokat szép egy terhes nő, úgy általában. Igen a saját feleségünk, benne a MI !!! babánkkal, az nekünk szép, de nekem a másé, egy idegen terhes nő ronda és kész.

Lehet jönni a dumával, hogy a természet ilyen, meg a vallási szokások, babaáldás és az összes ilyen agyonszépitett duma, katasztrófa.

Egyszóval én ezt intim dolognak tartom.


És ha valaki (egy lány) már előre retteg utálja a terhesség körüli mindent, az semmivel nem rosszabb ember, mint bárki más. Csak a külvilág itélkezik, és leirja.


Neked kérdező azt mondom, ne a külvilágnak élj, hanem magadnak. És nem kell ezt kiteregetni a közösségi oldalakon, te ilyen vagy és kész, ne görcsölj ezen. Hidd elé vannak még millióan, akik úgy gondolják, mint te, de kifelé teszik az álszent szépet.

2019. márc. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
11%

Ez az érzés sok nőben megvan, aki nem a megfelelő partnerrel bújik ágyba. Aki szerelmes, az nem kattog ilyen dolgokon, hanem alig várja, hogy az imádott férfit megajándékozza egy babával.

Tudom, hogy ezen a tinik uralta oldalon szentségtörés, amit leírtam, meg ma egyébként sem akar senki gyereket, de normál esetben ez így működne Nem így műkösik és ettől van a nőkben atavisztikus irtózás a terhesség gondolatától.

2019. márc. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!