Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az orvosom túl sok gyógyszert...

Róbert dávid kérdése:

Az orvosom túl sok gyógyszert ír fel nekem, nem szeretnék ennyit szedni, ötletek?

Figyelt kérdés
a gondolkodásom időnként szétesett,az mondjuk lehet a betegségem miatt van, paranoid skizofrénia,és kényszerbetegségem van.sokszor vagyok lehangolt és egyedül érzem magam,csak anyukámra támaszkodhatok. levagyok százalékolva 50% az egészségkárosodásom c2 kategoriában vagyok. Amiket szedek gyógyszerek a következők: Cymbalta 60mg reggel,amitrex 2x 400mg, sertralin 200mg, ketilept prolong 100mg(ez elhagyás alatt és kapom helyette az olanzapint) és rivotril 3 x 1 mg. Mennyire vagytok ismertek az alábbi gyógyszerekkel kapcsolatban? Melyiket hagyassam el az orvossal? Én már megtapasztalni se tudom melyik miatt jobb az állapotom,és melyik miatt nem. Lehet párhuzamosan befolyásolják egymás hatását,hogy mondjuk igy nem annyira hatnak mint kéne. Remisszióm,tünetmentességem igy sincs nem vagyok ezekkel stabilizálva. Kérdeztem az orvosom hogy nem csökkenthetnénk e , azt mondta nem ameddig nem dolgozom. Időpontom kivül volt jó párszor hogy bejárkáltam hogy új gyógyszert kérjek,gyógyszerfüggöt csináltak belőlem. Na de ezt miért csinálom hogy bejárkálok időponton kívül? Nemkéne mert az orvosom már teljesen kivan tőlem. De hozzáteszem mostanába már nem járok be annyit.Ezis szerintem valami kényszercselekmény,OCD. egésznap itthon vagyok,időnként kimegyek a margit szigetre,barátaim nincsenek.barátnő felejtős mert egyet se merek leszólítani,jó lenne egy de nincs hozzá bátorságom,és szerintem csak rosszat tenne a lelki állapotomnak. Mondjátok ugye hogy nem mindig kell ezeket a szarokat szednem? 28/F

2019. márc. 8. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:
45%
Ezek közül csak a nyugtatókhoz értek. Ha nem vagy sík ideg, akkor a Rivotrilt hagyd el, de csökkentve, ne hirtelen! A colnazepam csúnyán függőséget csinál, és utána többet árt mint használ.
2019. márc. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Téged jól elintéztek. 😕 Ettől a sok szartól bárki rosszul lenne. Próbálj segítséget kérni a Feldmár intézetben. Van honlapjuk. Írd meg nekik mi van veled. Mert ez nem állapot amiben vagy ilyen fiatalon. Én nem hiszek a pszichiátriai betegségekben. Azt gondolom történt veled valami rossz amire így reagálsz. Próbáld kitalálni mi lehetett az. Hátha segít. De amíg ennyi drogot nyomnak beléd esélyed nincs jobban lenni. Ahhoz pedig, hogy letedd őket segítség kell! Ha nem lennél így begyógyszerezve talán tudnék neked segíteni. De így gőzőm sincs mit válthat ki ha abbahagyod, pedig ezt le kell csökkenteni mert zombi maradsz egy életre.
2019. márc. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Menj el az Ébredések Alapítványhoz! Ott is van pszichiáter és tud segíteni!
2019. márc. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az Ébredések alapítványnál is nagyon rendesek. Én Harangozó drnőt ajánlanám. Nem töm gyógyszerrel ha nem muszáj. Ha nincs jövedelmed ingyenes is. A Feldmárosok viszont kifejezetten gyógyszerellenesek. Nagyon szúrkolok neked.
2019. márc. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!