Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy depressziós embernek...

Egy depressziós embernek ingadozik a hangulata?

Figyelt kérdés

Egy depressziós embernek ingadozik a hangulata?

Van, hogy jó a kedve, elemében érzi magát, elhiszi, hogy menni fog neki ez az élet dolog, fél nappal később meg maga alá kerül és mindent értelmetlennek lát? Válhat egyik pillanatról a másikra (bizonyos szavak, kijelentések hatására) indulatossá egy beszélgetés folyamán? Érezheti borzasztóan szerencsésnek és szeretettnek magát, aztán szánalmasnak, életképtelennek és olyasvalakinek, akinek a hiánya nem viselne meg az égvilágon senkit?

Vagy az ezekhez hasonló tünetek produkálásához bipolárisnak/borderline-nak kell lenni?



2019. márc. 10. 00:46
 1/7 A kérdező kommentje:
(A leírásba véletlenül került bele a főkérdés még egyszer.)
2019. márc. 10. 00:47
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

A “sima” depresszió, azaz az unipoláris, azt jelöli, hogy a hangulat csak egy, méghozzá negatív irányban tér el, és nem kíséri időszakos felhangoltság..

Szóval inkább bipolárisnak hangzik.

2019. márc. 10. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
nem tudom: bipoláris esetén egy adott napon változhat -e ilyen gyorsan a hangulat, én amit olvastam róla, ott a felhangoltság/lehangoltságot hosszabb időszakok osztották fel.
2019. márc. 10. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
29%

Ennyire gyors valtakozast en nem vettem eszre a bipolaris tarsamon.

Es ez nem is depresszió.

Egy tinedzserre sokkal jellemzobb.

2019. márc. 10. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Már nem vagyok tinédzser, de amikor az voltam, pszichiáter diagnosztizált depressziót nálam (azóta is kapok mindig valamilyen gyógyszert), egy másik pedig egy éve töltetett ki velem tesztet, aminek az eredményéből a bipoláris zavart hozta ki, de az alapján, amit arról a betegségről tudok, nem érzem úgy, hogy érintene. Nyilván nem tértem ki mindenre, amit valaha tapasztaltam magamon, csak arra, ami lényegesnek tűnt ennek a kérdésnek az eldöntése szempontjából.
2019. márc. 10. 11:07
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez valóban inkább a bipoláris depresszió, vagy borderline személyiségzavar jellemzője. De túl gyors váltakozások. Mindenképpen szakemberhez érdemes fordulni annak tisztázására, hogy mi ez pontosan.
2019. márc. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
91%
Bipoláris zavar, kevert fázisban. Azt jelenti, hogy egy napon belül változik a depressziós és felhangolt állapot. Kiszámíthatatlan állapot, nagyon rossz.
2021. jan. 17. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!