Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy nárcisztikussal való...

Egy nárcisztikussal való kapcsolatban többször is megjelenhet az eldobási fázis?

Figyelt kérdés
Egy többéves kapcsolatban többször eldobhatja a partnerét? Ilyen estben ha valakivel ezt csinálják mi oka lehet arra, hogy az első vagy a többszöri eldobás után nem tiltja le az illetőt, hanem bizonyos esetekben a nárcisz megbocsátását kéri? Vagy ha nem könyörög ilyen estben várja hogy a nárcisz hátha visszaakar hozzá menni?
2019. márc. 10. 15:13
 1/8 TR75 ***** válasza:

Például mert hasonló mintát látott a családban. Vagy bántalmazott volt. Vagy dependens személyiség. Vagy border.

Sok oka lehet. Egy idő után kialakulhat a Stockholm-szindróma is.

2019. márc. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 TR75 ***** válasza:
Ja, igen, a nárcinál egyfajta taktika ez a húzd meg-ereszd meg, mondhatni, a játszma része.
2019. márc. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egy ismerősömről van szó. Még odáig is elment hogy amikor a nárcisz exe összejött egy új nővel, a családtagjai egyből nemtetszésüket fejezték ki Facebookon.
2019. márc. 10. 15:23
 4/8 A kérdező kommentje:
Hozzátenném ez az ismerősöm sose látszott boldognak a közös képeiken, és egy diplomás nőről van szó.
2019. márc. 10. 15:29
 5/8 TR75 ***** válasza:

"Egy ismerősömről van szó. Még odáig is elment hogy amikor a nárcisz exe összejött egy új nővel, a családtagjai egyből nemtetszésüket fejezték ki Facebookon."

Ezt most nem vágom. A nárci családtagjai?

2019. márc. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem. Annak a lánynak a családtagjai, akit a nárcisz átvert. Mikor összejöttek a lány nem az exét tiltotta le Facebookon, hanem az új barátnőjét. Ebben nem értem hol a logika? Én az exemet tiltottam volna le.
2019. márc. 10. 15:33
 7/8 TR75 ***** válasza:

Nárcival való kapcsolatban gyakran az a helyzet, hogy az áldozat konkrétan boldogtalan, mivel a nárci a másik embert tárgyként, vagy "saját testrészeként" kezeli, tehát feltétlen és azonnali alkalmazkodást vár el, amivel nem fér össze semmilyen egyéniség vagy saját kezdeményezés (kivéve persze, ha az a nárci akaratával egybecseng).

Viszont mivel a nárci elszigeteli az áldozatát a környezetétől, gyakran nem tűnik fel senkinek, hogy gond van.

2019. márc. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 TR75 ***** válasza:

#6

Valamilyen szinten függ az áldozat a nárcitól, szerintem ez az oka (a családtagoknak pedig nyilván csak a jó oldalát mutatta/mutatja a nárci).

Szóval a lánynak is van valamilyen problémája, ami miatt átverhette a nárci.

2019. márc. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!