Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Éreztétek már úgy, hogy a...

Éreztétek már úgy, hogy a pszichológus mindenképp rátok akar aggatni valami betegséget/személyiségzavart?

Figyelt kérdés

Voltam annak idején pszichológusnál alvás problémák miatt,de hogy mélyebben kikutasság a gyökerét,csináltattak velem személyiségtesztet.A pszichológus szerint skizoid személyiségzavarom van! utánanéztem a jelentésének,mert nem voltam tisztában.

na már most.azért mert valaki magának valóbb tipus és elvan párkapcsolat nélkül,az máris beteg? ma már mindenre aki egy kicsit is különbözik a nagy átlagtól arra rá kell húzni,hogy személyiségzavaros? ráadásul rám nem is teljesen igaz a skizoid jelző,ugyanis nagyonis érzelmes vagyok,csak nem vagyok valami kötődöm ember.


szóval a kérdésem: éreztétek már úgy,hogy mindenképpen rátok akar aggatni a doki egy betegséget vagy jelzőt igazságtalanul?


2019. márc. 11. 11:42
 1/3 anonim ***** válasza:
44%
Ezért nem megyek pszihomókushoz. Még a végén diliházba zárat, pert tüsszentek egyet, ő meg valamit lát benne.
2019. márc. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%
Ó igen! Akár én is írhattam volna a kérdést! Én már voltam " skizofrén, személyiségzavaros, mániás, súlyos depressziós, szeparációs szorongásos" Valójában nyugtató elvonási tüneteim voltak, csak ezt egyik okostojás sem ismerte fel. Azóta nem megyek hozzájuk tanácsért, és még tévében sem akarok pszcih- kezdetű embert látni.
2019. márc. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Először is célszerű tisztázni azt, hogy mi is az a személyiségzavar... lényegében a személyiségfejlődésnek egy olyan zavara, ami az egyén számár problémákat okoz a mindennapokban. Ezek lehetnek munkahelyi, párkapcsolati, szomatikus, vagy egyéb problémák. Na most ha valaki már szakemberhez fordul, akkor elég nyilvánvaló, hogy ez a dolog őt zavarja, problémát, nehézséget okoz a számára. Vagyis ténylegesen egy zavarról van szó, ami a személyiségből fakad. Ennyi, és nem több. Az emberek elég jelentős része szenved kisebb-nagyobb fokú személyiségzavarban, akkor is, ha nem rendelkezik erről címkével. Ez nem betegség, nem elmebaj, hanem egyfajta személyiségbeli működési zavar.

Számomra egyáltalán nem okozott problémát az, amikor a terápiámban kaptam egy címkét, valójában nem is a terapeutám aggatta rám, hanem én voltam rá kíváncsi. Ez csak segít eljutni a probléma gyökeréhez.

Egyébként nincsenek teljesen tiszta személyiségtípusok, így tiszta személyiségzavarok sem. Érdemi jelentősége nincs, egy jó terapeuta nem a címkét kezeli, hanem az embert. Egyébként egy sikeres terápia után a fő személyiségvonások azért megmaradnak, csak már nem okoznak problémát.

2019. márc. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!