Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem túl nagyokaz elvárás...

Úgy érzem túl nagyokaz elvárások és nemtudok megfelelni?

Figyelt kérdés
A szüleim elvárják hkgy minimum 4-es legyek. (Ami normális). De ha sikerül akkor sem kapok dicséretet,hanem mintha egy alapdolog lenne. És nagyon rosszul esik. Véletlen ha kapok egy rosszabb jegyet akkor meg szinte kiabálnak velem. Önbizalmam sincs sok. Mindig a tanulással piszkálnak. Már egyszerűen nem érzek semmit. Csak vagyok és tanulok suliba vagyok és csinalom aszokásos rutinom. Mit tegyek ez nagyon rosszul esik nekem és úgyérzem nem birom. :( (bocsi a helyesírásért de siettem)

2019. márc. 13. 19:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%
Nem feltétlenül baj, hogy a szüleid jobban fognak. Persze a dicséret jól esik az embernek, de abból nagyon keveset kap az ember az életben, munkában, suliban, bárhol. Picit fordítsd meg, és ne bántásnak vedd, nem annak szánom. Napi rutin ahogy írod. Te minden nap megdícséred anyu ebédjét, vacsiját? Köszönöd hogy mos, főz, takarít rád. Ápol ha beteg vagy. Támogat ha gáz van. Érted mire akarok kilyukadni? Valószínűleg a legjobbat akarja neked, de biztos, hogy a legjobban.....
2019. márc. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
De nem biztos, hogy a legjobban..... Elírtam
2019. márc. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
62%

Sajnos eléggé divat nálunk, hogy a gyereknevelés nem a gyerekről szól. :/ Pedig jobbat érdemelne mindenki, te is.

Biztos hallottad már, azt tudom javasolni, hogy magadnak tanulj. Tegyél az elvárásokra, a piszkálásra. Tanulj azért, hogy okos, tájékozott ember legyen belőled. :) Vagy azért, hogy mielőbb túl legyél rajta. Vagy bármi más egyéb célból, ami neked megfelel.

2019. márc. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Van is célom. És pont e miatt. Hogy ha így folytatom nen fognak felvenni. Nyilván kicsit örülök hogy piszkálnak de néha soknak érzem.
2019. márc. 14. 23:43
 5/17 anonim ***** válasza:

Hát, nemtom, én sose örültem neki, ha piszkáltak. Pláne, ha az akadályoz a tanulásban.

Gondolom az, hogy elbeszélgess velük erről, nem játszik?

Azon túl marad az, hogy összeszorított foggal kizárod a fejedből a piszkálást. Egyik füleden be, másikon ki. Nem könnyű elérni, de ez legalább csak rajtad múlik.

2019. márc. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Megvan a neve. Úgynevezett mérgező szülő azon belül nárcisztikus szülő. Elvárják hogy mindenből a maximumot hozzuk és utána természetesnek látják.
2019. márc. 16. 19:38
 7/17 anonim ***** válasza:

Nem erős ítélet/diagnózis ez kicsit? :) Én inkább azt mondanám, hogy önző és hanyag. Az se sokkal jobb mondjuk... :/

Nem csak a szülők viselkednek így amúgy. Pl. munkahelyen is simán előfordulhat.

2019. márc. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ma versenyistállók vannak lovakkal,aztán v lesérül v szélnek ered..
2019. márc. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Érkezett a sulinkba egy család segítő gondoltam elmegyek hátha ő segítene,mit hondoltok? És amúgy én ezt hol rontottam el? Alapból hát nem a legjobb a véleményem magamról de mit csesztem el megint?
2019. márc. 18. 17:06
 10/17 anonim ***** válasza:

Jó ötlet, menj el.

Szülőként azt tudom mondani, hogy sokszor (mindig) késve reagáljuk le a kamaszunk képességeit, olyan gyorsan váltok felnőtté. Ugyanakkor főleg egy "jó gyerek" nehezen fejleszti ki azt a képességét, hogy maga is felnőtt számba vegye magát.

Meg kell tudni beszélni a szülőkkel, hogy a biztatásuk inkább görcsössé tesz, mint segítene.

Mondd, hogy tudod a célt, beleteszel mindent, de nagyon izgulsz. Ezt talán megértik.

2019. márc. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!