Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Csak én élem meg kínzásnak a...

Csak én élem meg kínzásnak a pszichoterápiát?

Figyelt kérdés
1 éve járok pszichológushoz családi kapcsoataim megértése miatt, hetente egyszer, de az alkalmak közötti időszakban nagyon erős hangulatingadozásaim vannak. Sokszor az öngyilkosságig is eljutok gondolatban. Ezt már neki is említettem. Igazából nem nagyon érintette meg. Szerintetek ez normális? Lélekkínzásnak élem meg az egészet. Már többször ott akartam hagyni ezt az egész terápiásdit, de mindig hat rám valahogy hogy tovább csináljam. Most megint ott tartok, hogy nem. Nem akarom. 38/N
2019. márc. 15. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Mit érzel benne kínzónak pontosan?
2019. márc. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem csak veled lehet gond hanem a terapeuta hozzáállásával is.
2019. márc. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A fwlismeréseket.
2019. márc. 15. 15:12
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

A lelki fejlődés útja mindig gondokon, fájdalmakon vezet keresztül.

Fontos hogy bármire is jössz rá közben, ne hibáztasd magadat. Valamiért akkor ezt nem tudtad, de nem vagy oka, nem tudhattad.

Sokszor generációkon át cipeljük a felmenőinket ért sérelmeket,bántásokat amitől ők is "nemtudókká" lettek.

Egy hős vagy, hogy most ezt a kórt elkezded lepucolni a családfádról.

Bátor vagy és remek ember. Gratulálok!

2019. márc. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sokszor nehéz szembenézni az igazsággal. De nem véletlenül jársz terápiára, szükséged van rá, azért (is) van hogy felnyissák a szemed. Sok esetben ez nehéz mivel sokkal könnyebb a homokba dugnunk a fejünket a problémák elől, mint elfogadni azokat és tenni a megoldásuk érdekében. En arra biztatlak, folytasd amit elkezdtél Te leszel a leghálásabb magadnak hogy kitartottál. Lehet hogy most még rossz, de amikor kezded észrevenni a változásokat magadon és jobban leszel örülni fogsz neki hogy képes voltál tenni magadért. Kitartást!
2019. márc. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. márc. 15. 21:56
 7/7 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Ha a "felismerések" zaklatnak fel, annak örülj.

Ez azt jelenti, hogy a terápia mélyreható, és nem csak a felszínt kapargatja.

A felismerések valóban fájóak tudnak lenni. Főleg ha az régi sebet felszakításával is jár, stb.


De hidd el, hosszabb távon megéri, mert akkor te már le tudod tenni a terheket, amelyek lehet valóban generációkon át ívelve jutottak el hozzád.


Te eljutottál arra a szintre, hogy ezt meg tudd törni.


Ezt saját, személyes tapasztalatból írtam le.


35/N

2019. márc. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!