Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Visszatérő rossz álmok esetébe...

Visszatérő rossz álmok esetében mit tehetek?

Figyelt kérdés
Egy ideje azt álmodom, hogy egy zárt barlangban vagyok, és minden ember a föld alá menekül csapóajtókon keresztül. Kivéve engem, és még pár embert. Nem ismerem őket. Kört állunk visszaszámolunk 10 től, és egynél felrobban az egész barlang szerű dolog, elfekszem, és rámfeszül az egész. Kiszorul az összes levegő a mellkasomból egy rohadtul frusztráló pillanatban, majd a semmiben lebegek. Tudatosul bennem, hogy meghaltam, és felébredek pár pillanat múlva. Nem merek elaludni.

2019. márc. 19. 23:11
 1/6 A kérdező kommentje:
Sokszor álmodtam már halálközeli élménnyel kapcs.ban, de ilyen még sosem volt. Ennyire valódi. Látom magamrazuhanni a mennyezetet. Egy ideje nem tudok aludni. Éjjelente 6-8 alkalommal felkelek, így valerianat kezdtem szedni, majd az első alkalmazást követően 2-3 nappal jöttek elő az álmok. Aztán abbahagytam pár napra. A változás annyi volt, hogy nagyon nehezen tudtam elaludni, de az álom folyamatosan visszatért. - A kérdező -
2019. márc. 19. 23:17
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha alkohollal párosítom nem álmodok, és kb tudok aludni.
2019. márc. 19. 23:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg a YouTube-on az "Út a nyugalomhoz, a lelki egészséghez" című sorozatot.
2019. márc. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Phoney ***** válasza:

Visszatérő rémálmok mindig akkor jelentkeznek (főleg ilyen agresszív formában), ha nem sikerült felfognod egy fontos és sürgös problémádat. Ne azzal foglalkozz, hogyan múljanak el a rémálmok, hanem próbálj rájönni, mi baj van az életeddel. Ha megteheted és kedves a jövőd, akkor ezzel pszichoterapeutához mész.

Jobb híján viszont ne rettegj az álomtól, hanem azzal feküdj le, hogy megoldást akarsz rá. Tulajdonképpen az se nagy baj, ha az álomban akarod legyőzni az álombeli problémát (pl. megakadályozni a beomlást), mert pszichés problémákra anélkül is születhet „mitológiai” megoldás, hogy sikerülne megértened, és az álom ennek megfelelően fog változni, majd elmúlni.

2019. márc. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És ha elmegyek pszichológushoz, és elmondom neki ezt, mit tud tenni?.. Gondolom felír gyógyszereket stb.. Mert lófaszt nem akar foglalkozni vele.
2019. márc. 24. 23:06
 6/6 Phoney ***** válasza:

Ha pszichiáterhez (= elmeorvoshoz) mész, az lehet (!), hogy csak gyógyszereket ír fel, de azt nem kötelező beszedni, szóval ezt a kört érdemes lehet lefutni, mert ingyen van.


De ha van pénzed magánban pszichoterápiára menni (azaz olyan pszichológusboz vagy pszichiáterhez, aki képzett pszichoterapeuta), akkor ki tudja deríteni, hogy mi a bajod, miért álmodsz ilyet, és mi a megoldás.

2019. márc. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!