Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet ez? Pánikbetegség?...

Mi lehet ez? Pánikbetegség? Mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Egy héttel ezelőtt elmentünk a haverokkal fuvezni. Nem az elso alkalom, eddig soha nem ereztem semmit tole. Elotte mar borus gondolataim voltak. Tudni kekl rolam hogy alap dolgokba nagyon belegondolok es tulagyalok minden apro dolgot. Mikor megszivtam nem ereztem semmit majd ra 5 percre elkezdtem felni attol hogy a sok hulyesegbe valo belegondolastol lehet meg tudok bolondulni, es jottek a negaiv gondolatok amiktol meg akartam szabadulni de nem tudtam mert ez az en fejem es ettol nagyon hesen elkezdett luktetni a szivem, es a vegtagjaimba is luktetni kezdtek, ereztem felallok es kifutok a szobabol, majd probaltam elterelni a gondolataimat es lenyugodtam. 3 napra ra megittam egy kavet, elkezdett dobogni gyorsabban a szivem, ra stresszeltem, elojott az az erzes ami a fuvezeznel, attol elkezdtem felni es annyira bepanikoltam attol hogy meg fogok bolondulni vagy lesz valami bajom, vagy hogy a gondolataimat nem fogom tudni kikapcsolni hogy elkezdtem sirni, es 3-4 oraig ugg dobogott a szivem hogy azt hittem elajulok. Masnap feltem bemenni az egyetemre, de ha koncentralva elterelem a figyelmem ettol a tulagyalas gondolatatol es a panikrol akkor semmi baj nincs, csak attol tartok hogyha elengedem magam akkor megint elkap valahol vagy megbolondulok az agyalasba (ami szinten akkor jon ha eszembe jut hogy emiatt volt a panikom) mit tegyek? Alvas utan tiszta a fejem nincsen semmi bajom de ra 1 orara elojonnek megint s gondolatok es kell fokuszaljak minden dologra. Mit tudjak tenni? Mi ez? 20/F (Azota eltelt 3 nap, nem volt panikom, csak erzem hogy nem tudom elengedni magam es eleg gyakran alszom hogy ne legyek egyutt a negativ kenyszeres gondolataimmal)
2019. márc. 20. 17:05
 1/6 A kérdező kommentje:
Deperszonalicaio is jellemzo neha
2019. márc. 20. 17:09
 2/6 A kérdező kommentje:
Vagyis csak akkor ha az agyamnak nincs mas elfoglaltsaga. Ha szabadon van
2019. márc. 20. 17:10
 3/6 A kérdező kommentje:
Vagyis deperszonalizacio alatt azt ertem hogy felek attol hogy megorulok, azota az eset ota es a tulagyalas ota. Es a hangulatok jobban megerintenek, valamint nagyon ingadoznak
2019. márc. 20. 17:11
 4/6 anonim ***** válasza:

A szívás alapstzabálya: nem szar lelkiállapotban csinálod először.

Utóhatsai vannak, csak nem mindenki veszi észre, én pl többek között azért álltam le vele, mert másnap ingerlékenyebb, türelmetlenebb voltam mint egyébként, sőt konkrétan rá tudtam görcsölni bizonyos dolgokra, és köszöntem, de nem kértem ebből az érzésből, nem ér annyit az a pár óra, hogy utána kicsináljam saját magam.

A fű egyszerűen ezt váltja ki bizonyos emberekből.


A megoldás egyszerű: nem szívni.

2019. márc. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

+ Sokadszor sem szar lelkiállapotban csinálod.

Én is évekig éltem vele, és sokáig semmi rossz hatása nem volt, vagy legalábbis nem tapasztaltam - valószínűbb, hogy nem kerültem olyan helyzetbe, ami kiválthatta volna belőlem.

Egyébként hülye kérdés: biztos fű volt, nem herbál? (nekem ahhoz nem volt szerencsétlenségem, csak minőségi forrásból vettem, de egy ismerősöm átverték és az tényleg durva dolgokat vált ki az emberből jóval később is)

2019. márc. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, hogy nem füvezel, ha maradnak a problémák, lehet pánikbetegség a sok agyalástól és stressztől. Bár szerintem is inkább a fű lesz a probléma.
2019. márc. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!