Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem akarok így tovább élni (? )

Nem akarok így tovább élni (? )

Figyelt kérdés
Segítsen valaki mit csináljak. Emetofobiam van azaz félek hányni. Rettegek. Nálunk most mindenki egész éjjel hány meg ilyesmi a gyerekem is beteges meg ő nem hányt de azt mondta a doki hogy lappang benne valami. Nagyon félek hogy én is elkapom és hányok majd. A párom holnap jön haza . M tudom hogy birnam ki mikor ő is itthon van. Segítsetek nagyon panikrohamom van.
2019. márc. 26. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
A tegnapi napomat épp végighánytam. Fóbiám ettől nincs, de baromira utálok hányni. Egyáltalán nem biztos, hogy fogsz attól, hogy a gyerekben lappang valami. De ez nem olyan fóbia, hogy segít ha már benne vagy. Magyarán borzalmas élmény de nem tart örökké, általában nem halálos.
2019. márc. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Ha ez megnyugtat, ha kell akkor kijön....ha félsz ha nem.
2019. márc. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
És hánytál már, amióta emetofóbiád van? Nekem is az volt, de esküszöm elmúlt attól, hogy párszor hánytam. Tudom, ezt így nehéz elképzelni, meg szörnyű belegondolni, de: hánytam, aztán meg nem is történt semmi... Közben sem történt semmi, utána sem... Jó, előtte szörnyű volt, mikor éreztem, hogy be fog következni, amitől rettegek évek óta. Persze ez is olyan volt, mint bármi, amitől évekig rettegtem. Na de aztán megtörtént, hipp-hopp, aztán azon kaptam magam, hogy túlvagyok rajta (elkerülhetetlen volt...), és tulajdonképpen nem is történt semmi... Nem volt apokalipszis, nem haltam meg, csak szimplán szar volt... de ennyi... Ezt persze nagyon nehéz elképzelni, szóval valószínű nem segít rajtad, hogy ezt leírtam, illetve lehet, hogy a te szorongásod sokkal erősebb. Nem tudsz rokonokat áthívni, akit segítenek nektek?, amíg a férjed haza nem ér?
2019. márc. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj arra, hogy a hányás életmentő, nem véletlenül akaratlan reflex. Ha pl mérgezésed van, akkor halsz meg, ha nem hánysz.

Vagy olyan, mint a foghúzás. Ha félsz és fáj is, akkor is ki fogja húzni a doki.

2019. márc. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Rettegtem éveken át a hányástól. Gyerekként hánytam utoljára, és már javában felnőtt vagyok. Egyszer csak eljött az a nap, hogy lefeküdtem aludni, és ahogy elaludtam felugrottam az ágyból, és szaladnom kellett hányni. Az nap 3x hánytam éjszaka. Akkor tudatosult, hogy kijön és vége is van. Fogmosás, aztán készen vagyunk. Azóta egyszer hánytam, de ott csak valami nem tetszett a gyomromnak. Nincs mitől félni, kellemetlen, de gyors folyamat szerencsére.

Mellesleg nem biztos, hogy Te is hányni fogsz, azért mert mindenki hányt. Lehet, hogy a Te szervezeted legyűri, és nem kell majd kijönnie.

(Egy pánikbeteg nő)

2019. márc. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ezek nagyon hasznos válaszok voltak.

De azért bízom benne hogy elkerül. Én is gondolkoztam már azon, hogy egyszer úgy berugok, hogy elkerülhetetlen legyen a hányás, vagy csak szimplán meg hányatom magam

2019. márc. 26. 15:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Az utóbbit azért nem javaslom. Az más mint amikor spontán jön. Azzal lehet rosszabbat tennél mert aki nem gyakori hányós annak nem feltétlenül siketül és könnyen csak kínlódás lenne a vége. A legjobb ha nem foglalkozol vele. Ha kell úgyis bekövetkezik, ha nem akkor meg minek egy rossz élményt begyűjteni
2019. márc. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!