Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire vesznek komolyan, ha...

Mennyire vesznek komolyan, ha elmegyek a kórházba és mondom, hogy öngyilkos akarok lenni?

Figyelt kérdés

Teljesen őszintén megmondom, hogy jelen pillanatban nem akarok meghalni, de szükségem van segítségre és egy szünetre. Az alapötlet az öngyilkosság volt most is, de mindig lenyugszom és rájövök, hogy csak segítségre van szükségem, mert nem is akarok igazából meghalni. Évek óta ez megy és már idegesít, mert semmi mással nem tudok foglalkozni, de öngyilkos sem fogok tudni lenni, mert nem is akarok meghalni, tehát az egésznek semmi értelme.


Arra gondoltam, hogy hétfő délelőtt bemegyek a kórházba és a recepción mondom, hogy öngyilkos szeretnék lenni. Tudom, hogy van egyszerűbb módja is a segítségkérésnek, de az borzasztóan lassú és sokszor elvileg komolytalanabb is.


Viszont így is megvan az esélye, hogy elküldenek, nem? Nem akarok tényleg meghalni, de egyre inkább úgy tűnik, hogy kvázi kénytelen leszek.


18/F


2018. ápr. 7. 06:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%

Nem értem miért kell annak lenni? Mi az ami ráviszi az embert erre? Mi az a eget verő baj, probléma??

A kórházból úgy is a pszichiátriára küldenének, ott meg elbeszélgetnének veled, gyógyszert ajánlanának a gondolataid elnyomására, rosszabb esetben bent is tarthatnának.

Miért jó ez bárkinek is?

A gondolataid tiszták, nem zavarosak! Akkor most miért??

De ha be is mégy, várhatsz kedvedre..

2018. ápr. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%

Nem ott a megoldás, szerintem ne menj, de valószínű az történne amit az első is írt hogy átirányítanának a megfelelő szakemberhez. De kell neked szakember? Szerinted tényleg van mentális problémád?

Ha átmeneti feszültség, lehangoltság van rajtad, enyhe gyógynövényes szerrel is próbálkozhatsz. Bármelyik drogériában kapható. Nekem is voltak hasonló problémáim ilyen koromban. Pár hónapig szedtem rá feszültségoldót.

Akkor 19 éves voltam, ma 40. Semmi bajom.

Próbáld megoldani, de sajnálom hogy ezt kell mpndjam hogy nem az az útja módja hogy kórházba mész. Legfeljebb az ügyeletre menj el, ha per pillanat nagyon úgy érzed hogy nem vagy jól, ott adnak tanácsot esetleg gyógyszert.

2018. ápr. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Pszichiáterhez menjél. Ha így besétálsz, kibérelsz magadnak egy ágyat a zárton pár napra, és az sok minden, de nem megoldás.
2018. ápr. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Pont az a célom, hogy ott tartsanak.
2018. ápr. 7. 07:38
 5/12 anonim ***** válasza:
27%

Menj el pszichiáterhez. De minimum a házidokihoz. És bízzál bennük, ők tudnak segíteni. Azt csináld, amit mondanak. Hogy szükséges-e kórházba befeküdnöd, azt is majd eldöntik ők. Nem biztos, hogy csak úgy lehet segíteni rajtad. Egyébként miért akarsz annyira befeküdni?


Most érettségizel?

2018. ápr. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, jelenleg épp emiatt akarok öngyilkos lenni, de igazából az ok mindig változik, most éppen ez.
2018. ápr. 7. 08:02
 7/12 anonim ***** válasza:
19%

Akkor az iskolapszichológus is szóba jöhet.


Egy kórház recepciójára bemenni semmit se ér, ha be akarsz feküdni, hiszen ott valami kis adminisztrátor dolgozik, nem ő dönt arról, hogy ki kaphat kórházi ágyat. Mindenképpen orvoshoz fog küldeni, orvos dönti el, hogy ki feküdhet be.


Azt is írtad, hogy szünetre van szükséged. Valószínűleg az van, hogy túlterhelted magadat, túlizgulod az érettségit. Ez valahol természetes jelenség, az érettségitől félni szokás - de azért többen túlélték már. ;-)


Nem mondom, hogy ne kérj segítséget orvostól vagy pszichológustól, de azért magadon is próbálj segíteni. Előszöris aludd ki magad most, a hétvégén! Adj magadnak két nap szabit, és semmi más dolgod ne legyen, csak hogy pihenj.


Az érettséginek melyik részétől félsz leginkább?

2018. ápr. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

Az első válaszolónak valószínűleg még az anyukája törli a fenekét...


Nem fognak elhajtani és nem tesznek zártosztályra!

Ha házorvoshoz mész ő tovább fog küldeni pszihiáterhez. A pszihiáter javasolni fogja a pszihiátriai gondozást, ami azt jelenti, hogy hetente egyszer el kell járnod pszichológushoz és felír valami gyenge nyugtatót, antidepresszánst.

2018. ápr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Szia!

Én is annyi idős vagyok, mint te. Rossz belegondolni, hogy egy hasonlóan fiatal srác olyan helyzetben van, hogy egyetlen kiútnak az öngyilkosságot látja. Nem értek semennyire a témához, csak azt szerettem volna "mondani", hogy nagyszerű, hogy segítséget kérsz, és hogy meg tudod csinálni. Fiatal vagy, rengeteg dolgot tehetsz még, úgyhogy kitartást és hajrá.

(Ha akarsz, írhatsz nyugodtan egyébként.)

18/f

2018. dec. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Babesz9316 ***** válasza:
79%

Szia!

Engem rögtön befektettek a Kútvölgyi kilnikán a zárt osztályra, és nem ajánlom, mert telenyomnak gyógyszerekkek, és ami még hab a tortán, az a közeg. Nagyon lelassulsz, merevvé válsz, és átveszed azokat a stikkes szokásáokat, amik ott bent jellemzőek.

Szóval nem ajánlom. Ha öngyilkossági késztetéseid vannak, inkább menj el egy pszichológushoz, akiben megbízol, de pszichiáterhez ne. Ők egy kicsit primitívebben szemlélik a dolgokat. Hidd el, nem éri meg.

2019. ápr. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!