Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha bemegyek a pszichiátriára,...

Ha bemegyek a pszichiátriára, és épp nincs hely, akkor átvisznek mentővel egy másik kórházba?

Figyelt kérdés

Vagy ha oda magam mentem, akkor a másikba is magam kell átmenjek egyedül, esetleg átkísér valaki? Vagy ezt mindig egyénileg döntik el?

(Tegyük fel, hogy a kórházi állományba vételi kérésem jogos, csak épp ott nincs szabad ágy.)

Budapesten


2019. márc. 27. 08:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Azért azt nem te döntöd el, hogy kell-e kórházban maradnod vagy sem. Ha az orvosok szerint kell, akkor ott helyben lesz szoba. Ha nincs akkor nem vesznek fel, de megmondják, hogy melyik kórházba tudsz menni. Azt neked kell megoldani, hacsak nem vagy mozgás cselekvőképtelen.
2019. márc. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

És ha magamra nézve veszélyeztető vagyok? /Öngyilkossági gondolatok/

(Mint írtam, vegyük azt az esetet, hogy úgy ítélik, valóban kórházban kell lennem, csak nincs szabad ágy.)

2019. márc. 27. 09:35
 3/9 anonim ***** válasza:

Attól, hogy neked öngyilkossági gondolataid vannak, és ezzel bemész a kórházba, nem fognak fogadni. Ezzel nem kórházba kell menned, hanem előbb a körzeti dokihoz. Neki elmondod mi a gond, ő beutal a pszichiátriára. Őt is megvizsgál egy orvos, és ha ő úgy látja, hogy önveszélyes vagy, kórházi ápolásra szorulsz akkor olyan kórházba küldi a beutalót ahol van hely.

De biztos vagyok benne, hogy ebből nem kórházi szoba lesz, hanem gyógyszer felírás.

Nem tudom mennyi idős vagy, miért vannak öngyilkos gondolataid, nem is akarlak sem kritizálni, sem kioktatni, de tapasztalatból tudom ( nem én sosem akartam öngyilkos lenni, de volt idő amikor a pszichiátrián dolgoztam mint asszisztens) , hogy mindig gyógyszeres kezelést javasolnak.

2019. márc. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mit nem lehet ezen a kérdésen érteni?!
2019. márc. 28. 07:40
 5/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Miért vagy ilyen ostoba? #3 mindent tökéletesen leírt.
2019. márc. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kérdés leírásában szerepelt: "Tegyük fel, hogy a kórházi állományba vételi kérésem jogos, csak épp ott nincs szabad ágy."

Kommentben ismételten leírtam: "vegyük azt az esetet, hogy úgy ítélik, valóban kórházban kell lennem, csak nincs szabad ágy."


Ezen mégis mit nem lehet érteni?!

2019. márc. 28. 10:57
 7/9 A kérdező kommentje:
Igazából mindegy, ha belegondolok, teljesen logikus, hogy átvisz a betegszállító.
2019. márc. 28. 11:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Na tessék. Ha hülyeséget kérdezel, és a rendes válaszra nem vagy vevő, de utána saját magadnak minimális agymunkával megválaszolod a kérdésedet, akkor mégis miért kellett ide feltenned a kérdést???
2019. márc. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#8: semmiképp sem azért, hogy a frusztrációdat itt éld ki, szóval nyugodjál le
2019. márc. 28. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!