Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen betegség ez?

Milyen betegség ez?

Figyelt kérdés
Szeretek olyan helyekre menniahol sok ember van de passzív tudok maradni tehát bevásárló központok,sportesemények,mozi stb.De kiver a víz egy szülinapi bulitól ahol 30-an vagyunk egy nappaliban,vagy egy osztálytalálkozó.De már melóba is ha 7-8-10- összegyűlünk műszakátadásnál nagyon mehetnékem van.Kicsit izzad a tenyerem.Ilyenkor úgy nézhetek ki mint aki zárkózott visszahúzódó depis stb.pedig nem vagyok az egyedül ilyen helyzetekben érzek egy kis defektet magamon.Én szoc.fóbiára gondolok de nem biztos.Tudja valaki mi ez?

2019. márc. 28. 09:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Szociális fóbia.
2019. márc. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pontosan, jól látod. Ha kisebb közegben vagy kommunikálnod kell/alkalmazkodnod a többiekhez,míg amiről írsz az nem jár ilyen kötöttséggel, kötelezettséggel.

A családunkban van is van ilyen fiatalember (32 éves). Koncertekre, tömegbe, piacra jár (csak nézelődni), de munkahelyen is képtelen dolgozni, vállalkozó otthonról dolgozik be. Már az is gond ha boltba/postára/bankba kell mennie.


Nincs jogunk beleszólni az életébe, és sajnos nem is tudjuk,hogyan lehetne ezen változtatni.

2019. márc. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok. Egyszerre egy emberrel tudok összehangolódni, ahogy egyre több van akkor nehezebb lesz és egyre kevésbé találom a helyem. De szeretek koncertekre járni meg ilyenek az tök más.


de szerintem ez nem betegség, talán pont ez az introvertált személyiség

2019. márc. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!