Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám elfogadni...

Hogyan tudnám elfogadni magam? 18L

Figyelt kérdés
Sajnos annak ellenére, hogy tudom, hogy nem vagyok se ronda se buta, se rossz ember, nem tudom elfogadni/ szeretni magam. Bizonytalan vagyok, és önbizalomhiányos, és rettegek mások véleményétől,ezt mindenki érzi és tudja. Engem a legegyszerűbb támadni, ennek köszönhetően rengeteg negatív megerősítést kapok nap mint nap. De biztos vagyok benne, hogy nem csak az ember környezete határozza meg azt, hogy hogyan vélekedik magával kapcsolatban. Hogyan tudnék ezen magamtól változtatni?

2018. szept. 17. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Kezdetnek elég jó, hogy ezt megfogalmaztad magadnak. A megoldás természetesen az lesz, hogy ennél több pozitív visszacsatolást szerezz - elsősorban önmagadtól. Ez sok és nehéz érzelmi munkát jelent, de konkrétumokat sajnos nem tudok írni, mert röviden fogalmaztál. :) Ha például félsz szerepelni, akkor előadásokat kell tartanod vagy elmenni egy színjátszó körbe; ha félsz kimozdulni, akkor el kell menned egyedül kirándulni. A lényeg, hogy meg kell valósítanod magadnak azt, amire igazán vágysz. Ha elkezdesz felnézni magadra, akkor már megtetted az első lépést afelé, hogy mások is tiszteljenek.


Ez borzasztó sablonos szöveg volt, tudom; de ha többet írsz magadról, esetleg tudunk még tippeket adni.

2018. szept. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Te magad leírod a kérdésedben a választ a sorok között. annyira várod és annyira fontos a külvilág visszaigazolása, hogy jelenleg magadtól érdemben nem tudnál ezen változtatni. Csak a másoktól való visszaigazolást éreznéd ennek feloldásaként.

Az általános önértékelési problémák gyökere pedig már gyerekkortól elkezdődik. Viszont egy gyerek ugye nem formálja magát tudatosan. Ez mutatja, hogy valójában mind a külvilágból merítjük az énképünket. Azt is mindenki tudja, hogy mennyire meghatározó a gyerek és a fiatal kor. Akinél gyerekkorban nem történt meg az egészséges és kiegyensúlyozott önkép kialakulása, annál nagyon problémás a helyzet.

Nyilván megint más, mint mikor valakinél felnőtt korban egy nagy trauma következtében változik meg az énkép.

De igazából, ha elmész egy pszichológushoz, ha belegondolsz, ott sem kapsz mást, mint egy másik embert, aki megpróbálja erősíteni az énképedet. Ő is azt fogja persze mondani, hogy magaddal kell először is rendbe jönni etc; de az is egy külső visszajelzés

2018. szept. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2018. szept. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ebben a világban sajnos nehéz elfogadni saját magunkat. ismerős érzés
2018. szept. 24. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!