Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fel tudnék menni egyedül...

Fel tudnék menni egyedül Budapestre?

Figyelt kérdés

4 éves korom óta metró(- és villamos)-mániás vagyok, és imádom a fővárost, de ritkán jutottam csak fel Pestre a drága útiköltség miatt (kb. 120 km-re lakok Bp-től), 1 évben maximum csak egyszer... 2017-ben (33 évesen) Asperger diagnózist állapítottak meg nálam, azóta 90%-os kedvezménnyel utazhatok távolsági járatokon, a helyi közlekedés meg ingyenes számomra (+1 kísérőmnek)... Így már sokkal gyakrabban is mehetnék, csak az a nagy probléma, hogy egyedül nem merek felutazni, csak anyukámmal (nincs senki más, aki elkísérne rajta kívül)... Ő viszont még dolgozik, de már eléggé idős, és nagy terhet jelent számára felkísérni, hogy ott metrózzunk meg villamosozzunk egész nap... Az utolsó előtti ilyen alkalomkor tavaly rosszul is lett, mikor már jöttünk hazafelé, és azóta 1 évben már csak 4x hajlandó engem felkísérni, így állapodtunk meg... Ez viszont nagyon kevés alkalom számomra, ennél sokkal többször/gyakrabban fel szeretnék menni, de mint írtam, egyedül (egyelőre) nem merek... Ezzel kapcsolatban szeretnék egy kis közvéleménykutatást végezni, hogy szerintetek fel tudnék e menni egyedül?

A legjobban 3 dologtól félek: 1) Elveszítem a cuccaimat (táskámat, pénzemet, stb...), mert véletlen nem figyelek oda... 2) Hirtelen nagyon pisilnem kell, és nem tudok hova menni... 3) Eltévedek úgy, hogy nem találok vissza oda, ahová szeretnék... Ezeken kívül még attól is félek, hogy pánikrohamom lesz, vagy kirabolnak, vagy pont akkor lesz epegörcsöm (epeköveim vannak nagyon régóta, amit még nem műtettem meg), de ezek már kisebb félelmek...

Nagyon megoszlanak a vélemények erről a kérdésről azoknál, akiket már kérdeztem... A jelenlegi pszichiáterem és a volt gondozóm szerint simán fel tudnék menni, a nagynéném (akivel napi szinten levelezek) és jómagam szerint viszont nem, a jelenlegi gondozóm nem tud erről véleményt alkotni... Gondoltam megkérdezem itt neten is, hogy a nagy többség mit gondol...



2019. márc. 28. 16:30
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
No túlélted?
febr. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!