Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most akkor annyival b*sztam...

Most akkor annyival b*sztam el az életem, hogy utána olvastam egy betegségnek?

Figyelt kérdés
Elolvastam a paranoid skizofréniában előforduló bizarr téveszméket és azóta ezeken kattogok. Hogy értsétek, ilyeneket képzelek el, hogy marslakók szabályoznak mindent a földön. Meg ha elmondom egyik barátomnak, hogy parázok a skizofréniától és aztmondja, hogy neféljek és ne érdekeljen, akkor ilyenek ugranak be, hogy mivan ha csak nem akarja lebuktatni az egészet, mert a tünetek között irja ezt a marslakós cuccot. Tudom ezek hülyeségnek hangzanak, én is realizálom, hogy nem így van de szerintem már nagyon a határán vagyok annak, hogy bekattanjak. És ez azért szomorít el, mert ha nem olvasom el, nem agyalnék és szoronganék 24/7be. Mondjuk valamit kaptam volna mert mindig féltem ezelőtt is valamilyem betegségtől. Kérlek nyugtassatok meg, hogy még nem bolondultam meg teljesen. Habár akkor jönnek azok a gondolatok, hogy átvertek, mert a paranoid skizofréniában szenvedők sem hisznek senkinek meg blabla. Na m1 :)) Nehéz eset vagyok.

2019. márc. 31. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Na az ilyen netbetegek azok, akiknek minden bajuk van, de nem mennek el orvoshoz. Ha komolyan ezt gondolod akkor keress fel egy szakembert és kérj szakvéleményt.
2019. márc. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Hipohondria. Ez kb. olyan, mint amikor vmi ritka betegségről hallasz /olvasol és kezded "észrevenni" a tüneteket magadon.
2019. márc. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Na megjött az első, hogy itt szemétkedjen.
2019. márc. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát, hasonlóan szoktam én is néha félni nem reális dolgoktól... Mondjuk én egészségügyben dolgozom és egészségtudomány irányban tanulok egyetemen is, szóval néha kivizsgáltatom magam csak úgy... :D
2019. márc. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

Jelentkezz be egy pszichoterapeutához, mondd el neki, és majd ő elmondja mi a véleménye. Pont.

(Amit írtál tényleg paranoidnak hangzik, de persze nem tudom, hogy korábban is voltak-e ilyen gondolataid, illetve hogy milyen mértékűek.)

2019. ápr. 1. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kényszergondolatok. Semmi köze a skizofréniához, de attól még szemét betegség. Tényleg kell orvos. Nem az a baj, hogy elolvastad, mindenképp kijött volna egyszer valami rettegésed.
2019. ápr. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Phoney ***** válasza:
100%

Nem ezzel b***tad el, mert akinek semmilyen mentális zavara nincs, arra nincs ilyen hatással, hogy skizofréniáról olvas. Olyan sincs, hogy valaki „csak hipochonder”, a hipochondria szorongásos tünet.

Ez nem feltétlenül azt jelenti, hogy elmebeteg vagy (főleg nem skizofrén), de még könnyen lehetsz, szóval ha kedves a jövőd, akkor ne itt várj további tanácsot, hanem a rendelőben.

2019. ápr. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hetedik szerelmem, ő ebben az életben nem lesz skizofrén😄
2019. ápr. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
5ös, addig amig nem olvastam el addig eszembe se juttak volna ilyesmik. Lehet köze a kényszerbetegséghez, mert régebb óta ellenörizgezem a zárat, gázat stb. De ez ahoz képest is para kicsit.
2019. ápr. 1. 16:32
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Több, mint valószínű, hogy ez kényszer, pláne így, hogy előtte is voltam kényszeres tüneteid. Illetve az is igaz, hogy dokihoz kell vele nenned, ha folyton ezen kattogsz!
2019. ápr. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!