Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Pihenésre van...

Terskah kérdése:

Mit tegyek? Pihenésre van szükségem.

Figyelt kérdés
Anyukámmal 10 éves korom óta borzalmas a kapcsolatom, ahogy egyre nagyobb lettem egyre jobban megutált. 12 évesen nővérem kivasalta a hajam farsangra, anyukám farsangon rám nézett és annyit mondott hogy: te kr..va.. amikor hazajöttünk akkor csak folytatta. Az utca sarkon fogok állni, f.....szt fogok szopni, szét fognak b*szni és ezt így mikor 12 éves voltam. Másnap mentem suliba, sírva hívtam fel a barátnőimet. Ők jöttek a házunk elé és elmeséltem nekik, akkor az egyik lány (nem voltam vele jóba, de ő akkor volt 15 éves) megkínált cigivel.. tudom hiba volt de elfogadtam. Borzalmasan ki voltam készülve, 12 évesen vagdostam magam. Nem karcolgattam, pengével hosszában, de nem lett semmi.. 13 éves korom óta, minden héten minimum 4x megkapom hogy: semmit nem érek,krv...a leszek,soha nem esz belőlem semmi csak egy fsz...szopó kr...va, és azért ezek eléggé megtörtek. eddig azt hittem kibírom, de lassan kezdem feladni. már belátom hogy segítségre van szükségem. A hegeket soha nem vette észre, pedig nagyon látszanak. Többször gyógyszereztem be magam, most már eldugták előlem.. borzalmasan ki vagyok merülve és már nagyon nem bírom. Gondolkoztam azon hogy holnap nem jövök haza, de nincs hova mennem. Nővérem egyből szólna anyunak. Minden nap sírva alszok el, és sírva kelek fel, KÉT ÉVE! kezdem feladni. Senkivel nem beszélgetek már. Magányos is vagyok. Muszáj vagyok pihenni, de anyutól messze. Egy pár napra szükségem van. Háziorvoshoz forduljak? Ő be tud utalni valahova?

2019. márc. 31. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A háziorvos be tud utalni pszichiáterhez - akire szerintem nagy szükséged lenne, ha ennyire rosszul vagy mentálisan.

Nincs lehetőséged koleszba költözni, vagy rokonokhoz, vagy bárhova? Mert nagyon nem tesz jót neked az otthoni közeg, hosszú távú környezetváltozásra lenne szükséged, nem csak pár napra.

2019. márc. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen menj el a háziorvosodhoz!
2019. márc. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
pszichológusnál voltam már régen, először anyu nem tudott róla, de aztán osztályfőnököm elmondta neki. Anyu minden egyes nap azt mondta rám bolond vagyok, beteg, kattos. Inkább abbahagytam, gondoltam megoldom egyedül. De rájöttem nem.. túlságosan is egyedül vagyok. Koleszba nem tudok még menni, max jövőre. Nővérem tuti szólna anyunak, anyu meg átjárna (kb fél órára lakik tőlünk). Többi rokon meg az USA-ban
2019. márc. 31. 22:08
 4/6 anonim válasza:

Szerintem jövőre mindenképpen koleszba menj, milyen tanuló vagy? Jobb lenne vissza menni a pszichiáterhez, mindegy mit mondd anyukád, ha úgy is sérteget. A cigit hagyd meg a többi önkárosító szokást is, mert csak rosszabb lesz. Háziorvosnak is elmondhatod nyugodtan, bár,ha pszichiátriára mész és gyógyszert írnak fel, ne fogadd el. Próbálj sportolni az jót tesz, és tanulj sokat, hogy majd megmutasd neki nem jött be a jóslata. Addig is mindenképp beszélj valakivel mert így össze fogsz roppanni. Akár iskola pszichológus akár más.

Amúgy hanyadikba jársz?

2019. ápr. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A SZEXUALITÁS MAGÁNÜGY ÉS PRIVÁT DOLOG!
2019. ápr. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne törődj anyukáddal - attól, hogy pszichológushoz/pszichiáterhez jársz, még nem leszel "kattos". Az a baj, hogy a tipikus korlátolt magyar mentalitás része a lelki problémák tabusítása, ami sajnos sok olyan embert is elriaszt a segítségkéréstől, akinek szüksége lenne rá. Pedig épp úgy, ahogyan normális az, hogy elmész mondjuk szemorvoshoz, ha gond van a szemeddel, el kellene, hogy menj pl. egy pszichiáterhez, ha a depresszió egyértelmű tüneteit produkálod. Ebben semmi kivetnivaló nincs, hidd el nekem. És aki szerint van, azzal felesleges foglalkozni.

És szerintem jövőre, ha lesz lehetőséged rá, okvetlenül menj koliba, mert a jelenlegi környezeted nyilvánvalóan leépít téged (amire biztosan te magad is rájöttél már).

2019. ápr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!