Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Mentális egészség

A kérdés

Halucinálok! És borzasztóan félelmetes, segítenének? .

Na de kezdem az elején , egy ideje szedek Alprazolamot(xanax) és csak is akkor miután aludtam sokszor felébredtek arra ,hogy valaki áll mellettem és beszél hozzám vagy valaki lehúzza rólam a takarót ,ilyenkor magamnál vagyok,fel vagyok ébredve és ilyenkor mégis lefagy a testem pár másodpercre és csak résnyire tudom kinyitni a szemem és úgy láttam azt az alakot . Nem lehet magát az érzést leírni de igenis magamnál voltam ,nem álmodtam valaki hozzám ért durván és meg kellett erőszakkoljam magam ,hogy valahogy meg tudják mozdulni . Fél füllel hallottam ahogy beszélt hozzám ,huzzogatta a függönyt ... a xanax miatt van ?

Keress kérdéseket hasonló témákban: félelem, halucináxió

ápr. 3. 22:42  Privát üzenet  

A válaszok
ha előtte nem volt ilyen akkor lehet az váltotta ki az alvásparalízist.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont ápr. 3. 22:43 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem volt ,de nem tudok aludni xanax nélkül ,de már félek is elaludni ,mert mindig az éjszaka közepén èbredek meg ezzel .Nyomás alatt érzem magam ,mintha valaki bántani akarna...

# 2/5Időpont ápr. 3. 22:50 Privát üzenet
Milyen erősségűt szedsz?

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont ápr. 3. 23:17 Privát üzenet
Miss Endzsi nevű felhasználó válasza:

Legjobb lenne letenni a xanaxot, más alternatív megoldást keresni. Vannak természetes növények melyek segítenek ellazulni. Az alvásparalízisnél pedig fontos, hogy tudatosítsd magadban, hogy bármennyire valóságos, csak a te fejed találja ki, és nem kell félned. Csukd vissza a szemed és lazulj el, hamar el fog múlni.

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont ápr. 4. 12:41 Privát üzenet

Nem hinném,hogy az alvásparalízisnek a nyugtatóhoz lenne köze,inkább csak véletlen egybeesés.Nekem gyakran van paralízisem,és igaz néha bekapok egy frontint ha nagyon ideges vagyok este,de csak kb.egy éve alkalmazom,paralízisem meg már több éve van,sőt gyerekkoromban is volt.

Ha ez megnyugtat,akkor bár furcsának mondható,de természetes jelenségről van szó,sok embernél előfordul.

Tudom,hogy gyakran félelmetes,de nincs rá módszer,hogy kikapcsold.Én már nagyjából megszoktam.Ettől még nem vagy beteg,"hallucináló skizofrén" pl.Baj,akkor lehet,ha valaki nappal is hallucinál teljesen éber állapotban,de ez más téma.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont ápr. 7. 11:10 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Halucinalok? Bajt jelenthet?
Borzasztóan érzékeny vagyok, és gyenge lelkileg. Mit tehetek ez ellen? El fog múlni?
Ha jól érzem magam, és sokat beszélgetek valakivel, másnap borzasztóan elfog a szorongás. Hogyan tudnám legyőzni?
Csehországba és Németországba megyünk nyaralni, de borzasztóan félek az úttól mert kisbusszal megyünk, mivel gyűrjem le?
1 hónapja halucinálok. Furcsa képmásait látom ömmagamnak. A pszichológusom traumát vizsgált meg bennem. Viszont ez valószinűtlen. A furcsa viszont az, hogy ahol a képmásaim...
A hugom (17) kezd borzasztoan szetszort lenni es felejteni, de hetrol hetre jobban. Neha elkezd mondani utana mar el is felejti mit akart, a tanulasba is a 4es atlaga most a 2ot...

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Mentális egészség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!