Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti éreztétek úgy hogy már...

Ti éreztétek úgy hogy már születésetektől fogva van hiba veletek?

Figyelt kérdés

Mármint én már óvodában 5-6 évesen elkezdtem azt érezni hogy kisebbrendűs~gi komplexusom van,csúnyának láttam magam, visszafogottnak, nyominak. És nem tudom hogy alakulhatott, honnan jött az érzés egy 5-6 éves gyerekben már ennyire korán ami azóta sem múlt pedig szüleim nem tehettek róla...

31 Nő


2019. ápr. 18. 00:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én mindog éreztem, hogy más, rosszabb vagyok, mint a többi ember. Reméltem, hogy helyre jövök, vagy helyre tudnak rakni, de így 26 évesen feladtam.
2019. ápr. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Phoney ***** válasza:
100%

Nem pont születéstől fogva, de ha az első évben nem megfelelő az anya-gyerek viszony (vagy bármi egyéb miatt szenvednie kell az újszülöttnek, pl. sokat beteg), akkor pl. már ettől kezdve hibásak lesznek a személyiség alapjai, kialakulhat olyan „elsődleges bűntudat”, amit szinte képtelenség helyrehozni.

Az 1. éven túli időszak is okozhat olyan, még mindig eléggé alapvető személyiségfejlődési zavart, amit az ember úgy fog megélni, hogy „mióta az eszemet tudom, ilyen vagyok”. Persze nem csak az anya lehet a hibás, de ilyen fajta kisebbségi komplexusnál valamelyik szülő/gondozó szinte garantáltan felelős érte, bár talán ő sem érti, hogy miért. Nagyon könnyű pl. olyan elvárásokba hajszolni a kisgyereket, aminek még nem tud megfelelni (pl. „szépen viselkedni” 1-3 évesen, miközben amúgy a szülő érzelmi gondjai miatt viselkedik „rosszul”), és ennek meg is lesz a következménye. Az ember utólag mindenesetre képtelen hitelesen megítélni, hogy tehettek-e róla a szülei. Minimum 4-5 éves korig minden kisgyereknek az a legnormálisabb, amiben ő él, és így is fog emlékezni rá, pontosabban nem fog emlékezni rá. Ahhoz borzasztóan rossz szülők kellenek, hogy az ember a kisgyerekkorára is rosszként „emlékezzen”.

Egyébként most léptél be abba a korba, ahol a legjobb esélyed van az ilyesmit kijavítani. Persze terapeauta sem hátrány hozzá.

2019. ápr. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, és soha egyetlen pszichológus vagy pszichiáter sem vonta ezt kétségbe.
2019. ápr. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, bocsi, így kicsit túlzás. Nem figyeltem a megfogalmazásra. Nekem sem születésemtől fogva van bajom, hanem "amióta az eszemet tudom".
2019. ápr. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ennyire korán nem , de 12 éves korom után igen.

Mondjuk az előtte levő dolgokra nem is emlékszem nagyon.

36 évesen egy roncs vagyok pedig nem így kellett volna történnie mert ennél sokkal több volt bennem. De csak szerintem mert a szüleim mindig mondtak hogy semmire nem vagyok jó , semmire nem viszem. És hat igazuk is lett.

Most már mindegy. Ezt a kis időt már kibíróm a másoktól kapott utalattal és le nézéssel ! 🤪🤪🤪🤪

2019. ápr. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen.

26/F

Vagyis N. Illetve...

2019. ápr. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!