Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezt megteheti az orvosom?

Ezt megteheti az orvosom?

Figyelt kérdés
Ha nem vagyok veszélyes magamra és masokra sem, akkor is kényszeríthet a pszichiáterem kórházi tartózkodásra? Elmúltam 18

2019. ápr. 18. 19:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Hogy mit lehet és mit tesz meg az nagyon különbözik !


Én saját akaratból mentem be , mégis kényszer kezelést alkalmaztak , úgy hogy a bíró 2 nap múlva jött , a végzést pedig a kiengedése után kb 2 héttel kaptam . Ebbe volt ugye hogy ha nem értek egyet fellebezhetek....


Szerintem ma Magyarországon kb úgy működik hogy amit ott és akkor az orvos kimond az van. Ha pedig ellenkezel hogy te azt nem akarod akkor meg jobban begyigyszereznek és lekötöznek. Utánna perelni teljesen értelmetlen mert annyival el van intézve hogy akkor orvosi szempontból indokolt volt a kényszer kezelés . Ki és hogy tudja kétségbe vonni főleg utólag szakmai szempontból .

De igaz ez pont fordítva is, amikor nincs kedve foglalkozni egy beteggel és 2-3 nyugtatótás után kirakják az utcára mondván kielégítő az állapota. És ha a beteg 1-2 nap után lejön a gyógyszerről és csinál valamit azt mondjak az elbocsátás pillanatában a beteg jól volt , és hogy amit utánna csinált az nem az ő felelősségük . A rengeteg botrányról ne is beszéljünk ami a pszihiatrián és a zárt osztályon van. Kb bárkit bármikor begyigyszereznek lekötöznek megvernek megaláznak. Főleg ha látják hogy egyedül van , nem járnak utána vagy idős , erősen fogyatékos. Ez a magyar egészségügy . Nulla emberség .

2019. ápr. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem szívesen, de egyet kell értenem az 1. válaszolóval...sajnos tényleg így működik... :((((((((
2019. ápr. 19. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet, nem egy pszichiátrián jártam már és sehol sem verték a betegeket és általában semmi olyat nem csináltak ami a betegnek nem volt érdeke.
2019. ápr. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

#3 nem azt irtam/mondom hogy minden osztály minden ápolója bántja a betegeket, csak hogy igenis előfordulhat bármikor bármi. Nem azt a kiemelt szintű emberséget kapják a betegek amire szükségük lenne. A negativ véleményemet a budapesti nyirő gyula kórház tapasztalatai alapján irom.

Tisztelet a kivételnek, biztos vannak rendes, emberséges és szakmailag elhivatott orvosok is.

2019. ápr. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az előbb még nulla emberség mellett emlegetted a magyar egészségügyet... Igazából egyre inkább úgy érzem, hogy a magyar EÜ pont olyan amit a tipikus magyar beteg megérdemel.
2019. ápr. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5 csak hogy igazat adjak neked, a mentalitás terén, remélem egyszer megtapasztalod te is azokat a dolgokat amiket leirtam negativumként. Akkor talán elhiszed és nem csak kötekedni fogsz majd és a kifejezéseken lovagolni kiforditani őket.
2019. ápr. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem kényszeríthet, a betegnek joga van önkényesen távozni.
2019. ápr. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kivéve, ha gyilkosságot követett el, mert akkor bent kell maradnia.
2019. ápr. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Öt éve dolgozom EÜ-Ben, öt év alatt egyszer láttam olyat, hogy EÜ személyzet megütött beteget, közvetlen azután, hogy a kedves részeg, drogos, cigány belerúgott az ápolóba, mert neki nem tetszett valami.

Egy-két ritka kivételtől eltekintve mindenhol azt láttam, hogy a betegekkel igyekszik mindenki normálisan viselkedni. Ahol ez nem valósult meg ott általában a beteg aktívan tett azért, hogy a személyzet úgyálljon hozzá ahogy. Bunkókkal én sem szoktam kedves lenni.

2019. ápr. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 egy pszihiátria beteg mióta bunkó?
2019. ápr. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!