Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Rivotril (egyfajta benzodiaz...

A Rivotril (egyfajta benzodiazepin) vagy a Kventiax (ez egy antipszichotikum, régi nevén: neuroleptikum=idegbénító) a durvább élettani szempontból az emberi szervezetre?

Figyelt kérdés

Mellékhatások és függőség kialakulása szempontjából tényleg vannak olyan durvák, mint a legtöbb kemény drog?

Orvosi receptre szedtem előbb a Rivotrilt, később átállítottak Kventiaxra, összvissz 6 éve szedem őket, és a durva, hogy még csak huszonéves vagyok.

Egyetemről közben sajnos elküldtek, nem tudtam helytállni a súlyos szorongások miatt, és most január óta munkám sincs.

Klasszikus vagy modern értelemben vett drogokat soha nem próbáltam, azért kérdezem, hogy ezek keményebbek-e?

A Kventiaxot "csak" éjszakai elalvás előtt szedem, de nagyon magas dózist: 600 mg-ot.

Reggelre nem érzem a közvetlen hatását, de már olyan régóta szedem, hogy a nappali tevékenységeim is kezdenek betompulni, van, hogy a leghétköznapibb helyzetekben is leblokkolok, kifakulnak a motivációim.

Van esély leállni velük komolyabb következmények nélkül?

Teljesen és végleg meg szeretnék gyógyulni.


2019. ápr. 19. 13:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Magas adagot szedtél. Nem csoda, hogy nehéz volt.


Nekem kisebb adagom (max 2 mg) volt mindig, amikor elhagytam. Többnyire csak 1 mg. Amikor nem indokolt, nem szedem.


Most is szedem, de lassan elhagyom. Már csak max 0,25 mg-ot veszek be, vagy a felét. Napokig kihúzom nélküle. Hirtelen vagy túl gyors leállítást kerülöm.

2022. márc. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szorongás is akadálya lehet az elhagyásnak. Érdemes ilyenkor más gyógyszerrel próbálkozni.

Ha minden vagy az egyetlen szedett gyógyszer teljes elhagyása a cél, akkor nagyon lassú elhagyás lehet jó. Gyógyuláshoz pszichoterápia.

Kventiaxot mire kapod?

Ha pszichózisra vagy bipoláris zavarra, akkor jobb tovább szedni. Visszaesés lenne nélküle. Ha szorongásra, akkor terápia is elég lehet.

2022. márc. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!