Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért gondolják sokan, hogy a...

Miért gondolják sokan, hogy a pszichológus megold minden problémát, és segít az embereknek?

Figyelt kérdés
Elmentem egyhez,mert kiváncsi voltam,hogy mit mondd,de szinte semmit sem csinált,ha meg valami nem tetszett neki,akkor felhívta az orvosomat. Azóta nem megyek még egyhez,mert ki tudja mire képes.
2019. ápr. 20. 12:06
 1/4 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Csak a tudatlanok gondolják ezt. A pszichológus nem old meg semmit, csak kérdésekkel, összegzésekkel választási lehetőségeket mutat, tükröt tart. A közreműködő, magáért tevő kliens az, aki megold bármit.

A pszichológus nagykorú személy esetében nem hív fel senkit, kivéve, ha ön- vagy közveszélyes dolog, súlyos bűncselekmény tervezése merül fel.

Egy alkalom alatt kb. még semmit nem tud kuderíteni a pszichológus.

2019. ápr. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Máskülönben kinek a segítségében bízhatnának az emberek mentális gondok esetén? Nyilvánvaló, hogy nem a pszichológus oldja meg a problémákat, hanem ő az, aki segítséget nyújt. Azért bíznak az emberek a segítségükben, mert ez a szakma foglalkozik az ilyen jellegű problémákkal, ezek azok a szakemberek, akik arról tanultak évekig, hogyan lehet ilyenkor segíteni. Ennek ellenére vannak ebben a szakmában is, akik nem jók, hanyag módon végzik a munkájukat, stb.
2019. ápr. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
a pszichológus nem tudja megoldani a problémáidat helyettes, és nem mondhatja meg, mit tegyél, azt neked kell eldöntened
2019. ápr. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem sokat segített. Hálás vagyok hogy rátaláltam.
2019. ápr. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!