Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van arra magyarázat, hogy...

Van arra magyarázat, hogy miért van az egyik nap nagyon durva pánikrohamom, előző nap meg teljesen jól vagyok? Úgy hogy nem történt semmi kiváltó esemény.

Figyelt kérdés
Nem értem az egészet. Egyik nap iszonyatosan szédülök, teljesen kába vagyok. Másiknap a gyomromra megy a stressz. De a legrosszabb ami most is van mikor szörnyű félelemérzet van bennem egész nap, amitől időnként remegek is és halálfelelmem van. Legalább ugyan azok a tünetek lennének. De lehetetlen megszokni és felkészülni arra, hogy napi színten változik. Az életemet is teljesen értelmetlennek érzem és egy csődnek. De ez sincs mindig így, nem mindig ilyen rossz. Nem értem az ilyen gyors változás okát. Miközben sok sok rossz dolog és szenvedés után most jó irányba indultak a külső tényezők. Kérlek segítsetek, hogy megértsem, és hatékonyabban tudjak valamit kezdeni ezzel az egésszel. (Pszichológus nem használt, már többnél jártam, csak időpazarlás volt)

2019. ápr. 25. 11:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
1rohamot hogy vészelsz át? Van valami amitől esetleg elmúlik? Esetleg ha elmész sétálni olyankor?
2019. ápr. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
53%
Mióta vannak pánikrohamaid és hány éves vagy ha megkérdeznetem?
2019. ápr. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

27-28. De csak 35 után kezdte befolyásolni az életem. 40 vagyok.

Nem megyek el sétálni kedbtelésből ha pánikrohamom van. Próbálom azt folytatni amit csináltam és nem foglalkozni vele. Vagy elmúlik, vagy nem. Mudzáj dolgoznom. Emberek között sokszor. Szörnyű tud lenni, de csinálni kell így nincs más választásom. Párszor majdem elájultam. Sajnos egyre többször érzem, hogy semmi értelme így élni. Egy kínlódás csak az egész.

2019. ápr. 29. 20:59
 14/20 A kérdező kommentje:
Egyébként a sétától nem múlik el. Egyszer próbáltam. Volt egy nagyon durva szitu mikor nagyon le akartam az egészet győzni és direkt hoztam magam aggasztó helyzetekbe. Pl. Elmentem egyedül egy 20 kmes túrára, ahol még nem jártam. 30 fok volt. Órákig nem találkoztam egy emberrel sem. Eltévedtem, mindenhol csörgött, zörgött a bozót. Persze pánikrohamot kaptam a semmi közepén. Nagyon durva volt. Segítséget sem tudtam kérni mert mit mondtam volna? Itt vagyok a zöld jelzésen a 250. Fánál? Tovább kellett menni. Leültem, ettem, ittam kicsit, aztán elindultam fel a hegyre. Közben mondogattam magamban, hogy jól vagyok, jól vagyok. Közben a túrabotom monotonon koppant a kövön minden lépésnél. Mire felértem a hegyre elmúlt. Ilyen élményem volt kb. 25. Viharral villámokkal, sötét barlanggal, barlangtúrával. A hullámvasúzra is felültem. Mert azon már gyetekkoromban is féltem. De hiába volt az egész.....nem múlt el. Ami érdekes mikor életveszélyes állapotban kórházba kerültem és ott voltam hetekig szörnyű állapotban semmilyen memtális problémám nem volt. 1 pánikroham sem. Csak rettegtem mi lesz, de ott nem voltak rohamok.
2019. ápr. 29. 21:10
 15/20 anonim ***** válasza:
Azért gondoltam a sétára, mert ha egy gyengébb rohamom van, nekem jobb kicsit a friss levegőn a séta, persze erősebbre nekem sem használ, nekem ha fulladozok , nem kapok levegőt , akkor nagyon nagyon hideg víz segít, amit folyton csak kortyolok és közben nyugtatgatom magam, hogy ez csak 1 pánikroham, a heves szívverésnél is ezt a jéghideg vizet szoktam inni, leülök és mondogatom magamban, hogy semmi baj ezt csak az agyam csinálja, esetleg ezt próbáld ki, lehet segít, mindenkinek más tudom, de hátha találnál olyat, amivel tudod irányítani.
2019. ápr. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Ha el kell indulnom valahova. Akkor szoktam mondogatni, hogy csak a gondolataimtól vagyok rosszul. Sajnks wok esetben az a legnagyobb problémám, hogy a rohamok valós betegségekre hasonlítanak és nem tudom megkülönböztetni valami nagy bajom vagy pánimrohamom van. Pl. Hasfájás, szédülés, remegés, gyengeség érzés, mimkr úgy érzem mindjárt elájulok vagy ömlik rólam a víz. A fulladás azért jó mert tudom nem vagyok asztmás így azt az egyet legalább el tudom különíteni. Víz mindig van nálam és én is szoktam pár kortyot inni. De nekem nem segít. Tulajdonképpen nem tudom elmulasztani semmivel. Főleg, hogy túl változatos a megjelenése. Ha csak egy féle lenne biztos ki tudtam volna már dolgozni valami stratégiát. Sokszor pl. Jön egy fizikai tünet. Pl hasfájás és úgy megijedek tőle, hogy attól lesz pánikrohamom. Már teljesen beszűkült az életem az egésztől. Annyit küzdöttem olyan sok módon és nem jutottam semmire. ☹
2019. ápr. 30. 10:30
 17/20 anonim ***** válasza:
90%
Találtam valamit, szombaton elkezdem, mindenképp megírom neked vasárnap , hogy sikeres volt-e, remélem sikerrel járok, igazándiból facebookon találtam egy lélekszaki oldalt, ahol több pánikbeteg is kigyógyult, nagyon nagyon sok pozitív visszajelzést olvastam, kipróbálom, nem tudok hihetek-e benne, de nekem mindenr megér a gyógyulásom, bízok benne, hogy sikerül és neked is tudok segíteni! Vasárnap jelzek neked! Addig is kitartást kívánok neked, sok erőt és soha ne add fel!
2019. ápr. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszi előre is 🙂
2019. máj. 1. 07:43
 19/20 anonim ***** válasza:
Szia, megkésve, de írtam privit neked, hogy mi használ.
2019. máj. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Fel kéne tárni,, mi okozza ezeket. Nem a gyógyszerezés a végleges megoldás.
2020. jan. 12. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!