Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Összejöhet-e a pszichológus a...

Összejöhet-e a pszichológus a kliensével ha már véget ért a terápia?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 27. 14:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Elméletileg nem.
2019. ápr. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag meg de.
2019. ápr. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktak.
2019. ápr. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
Jung többel is megtette 😁
2019. ápr. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
24%
Azok az orosz diáklánykák...
2019. ápr. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyszer a kliense volt, nem lehet többé köztük romantikus kapcsolat. A kliens érdeke az, hogy ha megint valami lelki baja lesz, felkereshesse korábbi pszichológusát. Az ikyen kapcsolat pedig ha mégis létrejön, nem szokott tartós lenni, mivel gyakran a pszichológus idealizálásán alapul. Szóval, nem etikus meg nem is szokott működni.
2019. ápr. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

Te melyik oldalon vagy?


Tudtommal nem, ugyanakkor a világ nem ennyire fekete és fehér, hogy ezt szabad, ez a jó, ezt meg nem szabad, és ez rossz. Szerintem helyzet/páciens/állapot-fuggo, hogy ez belefér-e, vagy artalmas.


Volt már egyébként példa a történelemben ilyen kapcsolatra, és biztos lesz is még.

2019. ápr. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én vagyok a kliens.
2019. ápr. 28. 22:59
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Elég gyakori, hogy egy kliens vonzódni kezd a pszichológushoz. Ezt indulatáttètelnek nevezik, abból is a pozitív, erotikus töltetű. Fontos része a terápiának, ezért mindenképpen azt tanácsolom, avasd be az erzeseidbe a pszichológusodat, ha eddig nem tetted. Ő tudni fogja kezelni ezeket az érzelmeket.
2019. ápr. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Eddig még nem hoztam szóba a vele kapcsolatos érzelmeimet. Ami ettől visszatart az az, hogy nem szeretném ha ez miatt érne véget a terápiás kapcsolatunk. Egy igazán empatikus és értelmes pszichológust sikerült kifognom, ezért szeretnék még hozzá járni, amíg úgy érzem tud segíteni.

Ha esetleg valaki mást ajánlana maga helyett, akkor kezdhetném elölről mesélni a történetem, meg sok idő mire úgy kiismer mint a jelenlegi pszichológusom.

2019. ápr. 29. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!