Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Annyira szeretnék dolgozni,...

Annyira szeretnék dolgozni, de a szoc. Fóbiám miatt meg képtelen vagyok már arra is hogy jelentkezzem valahova. Pánikroham tör rám a gondolatától is. Van ebből kiút?

Figyelt kérdés
Reggel óta csak sírok, egyre magányosabbnak és selejtesebbnek érzem magam, szeretnék dolgozni, ahogy mások, a szomszédaim, ismerősök stb. Én meg elviszem a gyerekeket reggel, aztán jövök haza a 4 fal közé :-( A férjem nem tudom meddig tolerálja ezt, bár megélhetési gondunk nincs emiatt, de nem tudunk nagyobb dolgokra gyűjteni. Anyaként úgy érzem jól teljesítek, de egye nagyobb selejtnek érzem magam, és paradox módon, szociális fóbiásként emberek közé vágyom, de leginkább a munka hiányzik, hogy értelmes dolgot csináljak, és családomra fordíthassam a jól megérdemelt fizetésemet... De rettegek is tőlük, hogy megaláznak, eltaposnak :-( Ez a kettős érzés már elviselhetetlen....
2019. ápr. 29. 09:08
 1/2 anonim ***** válasza:
A szocfóbiát le lehet győzni. Apró lépésekkel szoktasd magad a szoc szituációkhoz. Beszélgess anyukákkal a játszótéren, aztán a boltossal, postással, stb. Később idegenekkel is, vagy gyakorold azokat a szitukat, amikben szorongsz. Egy idő után annyira hozzá fogsz szokni, hogy semmi bajod sem lesz. Ekkor tudsz munkát vállalni. Az is opció lehet, hogy előbb csak valami kötetlenebbet, 4 órásat.
2019. ápr. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Milyen munkát tudnátok ajánlani, amitől nem kell stresszelni?
2019. jún. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!