Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Problémáim vannak szorongással...

IKii kérdése:

Problémáim vannak szorongással. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már pár éve tart ez. Pánik szerű rohamaim vannak (bántom magam, elkezdek sírni, szédülök, remegek, nehezen lélegzek). Emelett eléggé lehangoltan szoktam magam érezni ami annyira elfajult hogy elkezdtem bántani magam (vagdosás, ha nincs mivel vágnom akkor erőből a falnak lököm magam).Ez a tanulást is megnehezítette. Elmondtam anyának mindent. Először kiabált mert nem mondtm neki el hamarabb. pár hét múlva mondta hogy elvisz pszichológushoz. Ez volt majdnem két hónapja és azóta semmi szóval nem hinném hogy tényleg elvisz. 18 alatt vagyok és tudtommal még nem mehetek szülő nélkül szakemberhez. Mit tegyek? Már mindent megpróbáltam hogy ne stresszeljek annyit és hogy jobb legyen a hangulatom, de nem használt.


A válaszokat előre is köszönöm!


17/L



2019. ápr. 30. 20:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Én most 25 vagyok, nekem is voltak pánikrohamaim mikor annyi idős voltam mint te. Én annyival szerencsésebb voltam, hogy anno anyámnak is voltak ilyen gondjai úgyhogy tudta miről beszélek és elmentünk együtt orvoshoz. Nem tudom egyébként, hogy korhoz van-e kötve.


Hát először is beszélj még egyszer anyuddal, hogy menjetek el szakemberhez. Ha tovább halogatja akkor pedig beszélj a háziorvosoddal, valami megoldást mindenféleképpen találni fog.


Azt nem tudom, hogy te mit tudnál tenni ellene, nekem a terápiák semmit nem használtak úgyhogy maradt a pszichiáter aki felírt nekem Rexetint, azt fél évig szedtem és azóta semmi bajom nincsen. De mindenféleképpen a pszichológussal kezdj mert azok a gyógyszerek amit pánikbetegségre adnak elég durvák és az se tesz jót a tanulmányi eredményeknek.

2019. ápr. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Így van, keress fel szakembert, ha szükséges beszéld meg anyukáddal. Sajnos az állami szférában időhiányban szenvednek zömében az orvosok, így inkább gyógyszerrel próbálnak tömni.


Nekem a kognitív terápia nagyon jól működött, szükség esetén gyógyszert is kapsz rá (ezért én a pszichiátert javaslom), de erre leginkább csak magándokinál van lehetőség.


Instant segítség:

- roham alatt LASSAN, ritkán vegyél levegőt, ne zihálj mert attól sokkal rosszabb

- nézz utána az autogén training-nek és csináld naponta legalább 2x

- kerüld a stimulánsokat: kávé, cigi, energiaital

- próbáld kerülni a stresszt, próbálj kikapcsolódni

- próbálj rájönni mi váltja ki, mélyülj el magadban és próbáld megbeszélni magaddal, hogy ez miért is lenne félelmetes helyzet

- pajzsmirigyfunkciót kellene nézni (labor), mert a túlműködés jellemző tünete a stressz és a pánikroham, ha erről van szó ezt kell orvosolni és rendben leszel!


Remélem tudtam segíteni ;).


Egy volt pánikbeteg.

2019. máj. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Jövőhéten fogok beszélni a sulimban lévő család segítőnek. (akár suli pszichológusnak is lehet nevezni mert pszichológiai gondokkal és ilyesmikkel is foglalkozik)

Mégegyszer nagyon nagyon köszönöm a segítséget!!

2019. máj. 10. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!