Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Könyörgöm valaki! Mi tudna...

Könyörgöm valaki! Mi tudna segíteni életben maradni? (lent)

Figyelt kérdés

19 éves anorexiás lány vagyok...

Hiába járok pszichiáterhez,pszichológushoz,szedek egy rakás gyógyszert,nem segít semmi...

Természetesen nem csak az anorexia a problémám de rohadtul aggódom.

A súlyom alacsony (nem szeretném leírni),semmi erőm,folyamatosan fazom,és nem segít senki és semmi...

Egyszerűen úgy érzem mintha haldoklanék.

Ki tudja,talán így van.

Ez megy 5 éve.

Az itteni kórházi ellátásban azt sem vették észre mikor nem ittam 6 napig,ebben már nem látok kiutat...

Pestre nem szeretnek menni,messze lenni a családtól.

De nem szeretnek meghalni sem.

Vagyis igazából nem tudom...

De nem az anorexia által...

Nem voltam wcn majd’ 2 hete,már a hashajto sem segít...

Ez az egész egy kusza valami lett sajnálom...

Mit csináljak???😭😭😭



2019. máj. 1. 20:41
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon sajnálom, hogy ezt kell átélned, mert pontosan tudom, mivel jár ez a "betegség". Szeretnék segíteni, de igazából, csak annyit tehetek, hogy megosztom tapasztalataimat. Én 4-5 éves koromtól az egyetemi éveimig éltem át hasonlókat. Igaz, akkoriban még nem nevezték anorexiának, ezt a kifejezést később találták ki. Persze, rajtam is elvégeztek mindenféle vizsgálatot, de az orvosok csak a vállukat vonogatták, nem tudták, mi bajom lehet, miért nem eszem. Volt, hogy naponta csak egy darab kenyeret ettem, és valamiért a víztől is viszolyogtam. Azért részletezem, mert aki nem élt át hasonlókat, azt hiszi, hogy pszichikai eredetű problémáról van szó. Pedig nem. Hogyan lehetne egy ötéves gyereknek testképzavara?

Sokan azt tanácsolják itt és gondolom, a környezetedben is, hogy fordulj pszichológushoz, mert családi gondok okozzák. Ez sem igaz. Én egy teljesen átlagos családban nőttem fel, és semmi gondom nem volt. Tehát nem ez okozta.

Ma már pontosan tudom az okát, és állítom, hogy nem a család, és nem mentális probléma áll a háttérben. De erről többet nem írhatok, amúgy sem segítene, ha tudnád a valódi okát.

Szerintem a leghasználhatóbb tanács, amit itt adtak/adhatnak, hogy légy erős. Tudom, mit érzel, mikor ezt olvasod, mert nekem is ezt tanácsolták, és pontosan emlékszem, mennyire felbosszantott. De nem tehetsz mást. Ne várd, hogy az orvosok megoldják helyetted a problémát. Nem fogják, hidd el. Inkább szokj le az orvosságokról, és fogd fel egy harcnak az egészet. Képzeld el, hogy valakik szándékosan tartanak ilyen állapotban, próbára teszik, mennyire vagy erős. Mutasd meg, hogy erős vagy, nem győzhetnek le.

Ne várj másokra, mert csak önmagadra számíthatsz. És ha már 5 éve küzdesz e betegséggel, az azt jelenti, hogy erős vagy. Sikerülni fog.

2019. máj. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!