Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Két függő társ egymásra...

Két függő társ egymásra találhat még az életben, ha mindketten leszoknak?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy van egy szerelmes pár. Belekeverednek a drogokba, és együtt teljesen függővé válnak.

Ezután különválnak útjaik, de idővel mindketten elvégeznek egy rehabot, és sikerül tisztának maradni..

Ezután ha elkezd rendbe jönni az életük, és nem múlt el a szerelem sem - újra kezdhetik-e a párkapcsolatot?



2019. jan. 16. 15:49
 1/5 anonim válasza:

Nagyon nehéz kérdés. Én azt mondanám, hogy nem véletlenül keveredtek bele együtt és nem véletlen lett vége.

Egy volt drogosnak az a legjobb, ha teljesen távol marad attól a környezettől, ami visszaránthatja.

Ha egyszer függő voltál, a tisztaság, leszokás nem azt jelenti, hogy már nem érzed egyáltalán a vágyat és nincsenek olyan helyzetek, amikor legszívesebben újra meg ne tennéd... csak picit erősebb az akaraterőd és nem kínoz a közvetlen függőség.


Na már most, mi volna abban jó, ha egy olyan személy volna az életedben, aki bármikor visszaránthat, ha nem elég erős?

2019. jan. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nekem ebben az lenne a jó - hogy Ő életem nagy szerelme, és ha ez a kapcsolat már soha nem áll helyre - én biztosan egyedül maradok.

Ez nem feltétlenül rossz, mert így egy teljesen más életet élhetek le, viszont jobban vonz hogy kipróbálhassam milyen az igazi önzetlen szeretet, és az ebből kialakuló párkapcsolat.

2019. jan. 16. 16:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Elvileg nem, pont az előző válaszoló által felsorolt érvek miatt.

Gyakorlatilag nálunk működik és 3 éve tisztán élünk együtt. Semmi más oka nincs minthogy nekem ez az az ember akit minden hibája ellenére őrülten szeretek.

Erre is van példa, több is. Sok ilyen kapcsolatnak lett több gyerekes boldog család a vége. Rengeteg példa van arra is amit az első leírt, és talán az a józanabb döntés ha teljesen új környezetet alakítasz ki.

Ezt nektek kell éreznetek, ismerni egymást/magatokat. Ha úgy gondoljátok megpróbáljátok újra együtt akkor úgyis kiderül.

2019. jan. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3 Nagyon köszönöm a választ!
2019. jan. 16. 17:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Az en esetemben is hasonlo a sztori, csak mi nem valtunk kulon. Igazabol terveztem, hogy otthagyom, mert rengeteg problema kovetkezett a fuggosegbol, nem tudtunk mar egymassal normalisan viselkedni. Utcara kerultunk egyutt es ekkor elhataroztam, hogy mindent meg fogok tenni, hogy ezek utan ne kelljen igy elnunk. Probaltam meglatni a jot a paromban, es ezt erositeni benne, pozitivabban allni az elethez, tamogatni ot a leszokasban. Persze ehhez eloszor a sajat fuggosegemet kellett elhagynom. Mi nem voltunk rehabon (nem hasznaltunk heroint vagy hasonlokat). De egymast tamogatva leszoktunk es jo a kapcsolatunk mostanra.
2019. jan. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!