Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van egy ismerősöm, aki nagyon...

Van egy ismerősöm, aki nagyon fél a vízben. Még akkor is, ha csónakban ül. Az a tévképzete, hogy egy óriási lény lesi a víz alól. Miféle betegsége lehet?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm ( nem magyar, felnőtt férfi, családos ), aki teljesen átlagos életet él, de nagyon fél a tavakban, folyókban. Még akkor is, ha csónakban ül. Ezért pl. a Balatonba be sem mer menni. Az a tévképzete van, hogy egy óriási lény van alatta/körülötte, aki őt lesi a víz alól, és bármikor lecsaphat rá. Természetesen már többmindenkivel beszélt erről, akik mind elmondták, hogy a félelme alaptalan, de semmi változás nem történt. Miféle betegsége lehet?


Pszichológushoz nem hajlandó elmenni, mert nem hisz a módszerben.


2019. máj. 4. 22:15
 1/5 anonim ***** válasza:

márpedig vissza kell menni a gyerekkorába amikor ezt a xart bevéste az agya, és fel kell dolgozni.


Azonkívül a félelme miből gondolod, hogy alaptalan?


A Loch-nessi szörnyet sem sikerült még elkapni.

2019. máj. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elég kamu kérdésnek tűnik. Ezzel miért te foglalkozol? És miért ekkora probléma? Remek életet lehet élni a Balaton vagy egyéb nyíltvizi pancsolás nélkül is. Nem magyar? Ez vajon mennyiben számít a probléma tekintetében? Nekem úgy tűnik neked súlyosabb problémáid vannak mint akiről szól a kérdés akár igaz akár nem. Egyébként meg nincs ilyen betegség. Nem kell minden átlagostól eltérő dolgot betegségnek felcímkézni. Mindenkinek lehet valami dilije.
2019. máj. 5. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fóbiája van. Hogy milyen fóbia, passz. A fóbiák lényege tobbynire épp az, hogy alaptalanok, de a beteg mégis valósnak érzi.
2019. máj. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem betegség. Miért lenne betegség? Reális félelem hogy a víz alól ahova nem látunk le valami ismeretlen félelmetes dolog jöhet elő. Erre még jól rápakoltak a filmgyártók a mindenféle viziszörnyekről szóló filmjeikkel. Elég párat megnézni belőlük és máris elmúlt a biztonságérzet a vízben. A cápafilmet pont a Balatonparton láttam. Pontosan tudtam, hogy nem élnek a Balatonban cápák mégsem élveztem annyira a fürdést. Ha valami hozzámért a víz alatt neurotikusan összerándultam. Semmi furcsa nincsen ebben. A kérdésedben annál inkább. Miért akarod betegnek kinevezni az illetőt? Miért nem a saját életeddel foglalkozol? Miért írod ki, hogy külföldi? Ha magyar akkor félhet a Balatonban? Nem hiszem, hogy felnőtt ember ne menne be a gyerekeivel egy tóba ha tud úszni, ahol nincsenek még cápák sem. Miért találsz ki ilyen marhaságokat. Ha elmeséli, hogy közben benne van ez az érzés az teljesen normális. A legtöbb emberben ott van. Csak nem foglalkozik vele mivel tudja hogy nagyrészt alaptalan. Kisrészben viszont él a Balatonban lesőharcsa ami simán leharapja bárki lábfejét. Csak nem szokta.
2019. máj. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Phoney ***** válasza:

Nem minden mentális zavart nevezünk elmebetegségnek.


Ha pontosan úgy van, ahogy leírtad, akkor az ő kis „belső tengerében” tényleg lesz valami „óriási lény”, de ha jól értem, ő az ilyen pszichológiai magyarázatokban nem hisz, így csak a külvilág vizeibe vetítve képes tudomásul venni. Ha felnőtt férfiként komolyan attól retteg, hogy minden mélyebb vízben őt figyeli egy hatalmas szörny, akkor a félelme éppen nem alaptalan, mert ezek szerint a „halacskája” kezd az agyára menni. Lehet, hogy egész életében megtartja az egyensúlyát, de esetleg eljöhet az a nap is, amikor majd nemcsak a vízen fog rettegni.

2019. máj. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!