Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Generálhatom az alábbi tünetet...

Generálhatom az alábbi tünetet? (Hipochonder vagyok)

Figyelt kérdés

Néhány napja voltam dokinál alhasi fájdalom és rossz széklet miatt. Kaptam beutalót vérvételre és hasi ultrahangra.

Utánanéztem, miket vizsgál a hasi UH, kiderült, hogy a lép megnagyobbodását is kimutatja. Néha átsugárzott az alhasamból a bordám alá is enyhe diszkomfort érzés ez előtt is. De mióta ezt tudom, rendszeresen oda koncentrálok (a hasam kb nem is fáj már), és folyamatosan érzek egy diszkomfort érzést. Nagyon félek, hogy meg van nagyobbodva a lépem...

A doki megnyomkodta alaposan a hasam, semmit sem észlelt, én is csomót nyomkodtam magam itthon, én sem.

Létezhet, hogy a figyelmem miatt érzem ezt az enyhe diszkomfort érzést a bal bordaívem környékén?

Levegővételre, mozgásra nem fokozódik. Nincs teltség érzetem, nem csuklok.



2019. máj. 9. 02:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Inkább valószínű valami elhúzódó fertőzés amin már lassan túl vagy, sztem. A hasi uh rengeteg mindent mutathat, legjobb kizárni vesekőtől petefészekcisztááig mindent, ez a legegyszerűbb. Ha állandóan figyelsz, a kisebb bélmozgásokat is érzed és diszkomfortnak gondolharod. Ha sokat nyomkodod a hasad, az se lesz kellemes. Várd ki az uht nyugiban és örülj h nem fáj már a hasad.
2019. máj. 9. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én is ezt érzem amit te. A doki engem is kezzel atnyomkodott de nem mondta hogy gyanus lenne neki valami. Nekem is a bal borda alatt faj tompán neha szur. Neha hanyingerem is van es sokat vagyok felpuffadva.

Novembertől majus 20-ig vesefertozesem, hugyutifertozesem volt egy kőtöl amitől csak a napokban tudtak megszabaditani. Remélem nem nagyobbodott meg a lépem a fertőzés miatt. Ezen kivul mar semmi bajom. Szerinted sok idő amig vissza áll az eredeti méretére??? Most en is parazok.

2019. máj. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Voltam azóta hasi ultrahangon,minden rendben, a tüneteim is elmúltak. Többféle dolog is kisugározhat oda. Teljesen banális dolgok is, szerintem kicsi az esélye, hogy a lépeddel van gond. Menj el ultrahangra, ha nagyon aggaszt, 5-8 ezer FT max.
2019. máj. 30. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!