Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség és hipochonder?

Pánikbetegség és hipochonder?

Figyelt kérdés
Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok,hogy eléggé régóta vannak szorongásaim évekkel ezelőtt enyhén kezdődött akkor nem is tulajdonitottam neki nagy figyelmet.Tavaly volt a melóban egy ilyen hirtelen jelentkező enyhe szédülés de lehet inkább amolyan bizonytalanság szerű érzés jött ki rajtam elmentem dokihoz az elküldött mindenféle másik dokikhoz kivizsgáltak sziv stb..gép is voltam rajtam ez a 24 órás.semmit nemtaláltak aztán ez igy egyik napról a másikra hirtelen elmúlt.1 évig kb semmilyen tünet nem is jelentkezett.2-3 hete kezdődött nehézlégzés .aztán én annyira ráparázok ezekre a dolgokra hogy csak azt figyelem milyen a légzésem egyfolytában.de viszont ha leüllök pl számitógépen játszani valamilyen játékot arra kocentrálok akkor nem is nehéz a légzés mintha nem is lenne de ha abbahagyom és megint elkezdek rá gondolni figyelni akkor megint előjön.és 2-3 napja egy ilyen enyhe szédülés vagy bizonytalanság jött rám ismét és csak erre figyelek erre gondolok.Sok rossz is történt a múltban .idegegileg se vagyok a toppon.az lenen a kérdésem hogy valaki élt e már ilyen tüneteket és mik a tapasztalatok?
2019. márc. 31. 11:55
 1/8 A kérdező kommentje:
Még annyival kiegésziteném,hogy enyhe asztmám és allergiám is van .De szerintem ez nemjátszik most közbe mert ha elterelem a gondolatomat nincs nehézlégzés és éjjeleket is szépen végigalszom.
2019. márc. 31. 11:57
 2/8 anonim ***** válasza:
Lassan kábé minden második ember átél ilyet, és haladéktalanul pszichológushoz kell menni. Lehetőleg ne pszichiáterhez, mert ő csak gyógyszert ad, ami nem oki megoldás.
2019. márc. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Természetesen, ezek tipikus szorongásos tünetek. Ezzel legyél tisztában, kivizsgáltattad magadat, nincs okod mást feltételezni.


Foglald le magadat valamivel, talál értelmet és célt az életednek! Akkor ezek olyan hirtelen el fognak tűnni, ahogyan jöttek.

2019. márc. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tervben van a pszichológus.Mostmár beláttam 2 hete hogy muszáj lesz elmenni mert ez igy nem élet.
2019. márc. 31. 12:22
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló.Igen csak tudod ez nem olyan egyszerű már az én helyzetemben.Dolgozni nemtudok elmenni annyira szorongok.ismerkedni nemtudok szintén a szorongás miatt és még sorolhatnám mire hat ki ez az egész
2019. márc. 31. 12:30
 6/8 A kérdező kommentje:
Valaki esetleg még?normális választ szivesen fogadok főleg olyanoktól akik ebben bennevoltak vagy vannak.Vagy tudnak mondani valamit
2019. márc. 31. 13:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha ilyen szinten vagy, akkor viszont már nemcsak pszichológus, hanem pszichiáter és gyógyszer is kell, hogy egyáltalán tudjál élni. A pszichológust nem tervezgetni kell, hanem most keresni és írni/telefonálni egynek (legyen több is talonban, mert nem mindig érnek rá), és hétfőn elmenni pszichiáterhez. Ez kötelező és azonnal! Valaki kísérjen el. Ez az egy megoldás van, beteg vagy, nem tudsz magadtól meggyógyulni!
2019. márc. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A kettes válaszoló vagyok. Ebben voltam benne egy egész évtizeden át.


És igen, ez a megoldás: célt adni az életednek, ami még önmagadon is túlmutat. Mert akkor nem azzal leszel elfoglalva, hogy az egód retteg a haláltól, hanem azzal, hogy mi a feladatod, ami fontosabb a saját lényednél.


És ez nem keverendő össze a küldetéstudattal.

2019. márc. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!