Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok aludni?

Miért nem tudok aludni?

Figyelt kérdés
Sose voltam jó alvó kb 4-5 órát szoktam aludni,de.mostanában meg annyit sem hajnalig forgolódom mikor már sikerül elaludnom akkor rosszat álmodom ez már 4-5 napja megy azt megint felkelek és alig tudok vissza aludni.Mit tudnék tenni ellene? 23/l

2019. máj. 9. 23:25
 1/3 anonim válasza:
Ez nalam is igy van. Fiu vagyok. En depresszios vagyok, sulyos fazisaban mar, napok vannak hatra az eletembol. De honapok ota nem tudok aludni,van hogy 24 orat dolgozok, lefarasztom magam,es nem nem tudok. Altatoval sem. Kimerult vagyok akkor sem. Viszont a szerveztem felmondja a szolgalatot. Orvos azt mondta barmikor agyverzest kaphatok.
2019. máj. 10. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2019. máj. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem menj el orvoshoz, és vizsgáltasd ki magad. Lehet, hogy szervi oka van ennek, de az is lehet, hogy pszichés eredetű.

Én az utóbbit is könnyen el tudom képzelni. A rossz lelkiállapot gyakran okoz alvászavarokat (túlalvást vagy inszomniát).

Nem írtál részleteket, viszont ha sejted, hogy mentálisan nem vagy rendben (erre utalhatnak a rémálmok is), keress fel egy pszichológust vagy pszichiátert (a problémáid súlyától függően).

Vannak egyébként 'alternatív' gyógymódok is erre, amik még működhetnek is kisebb gondok esetén. Pl. a melatonin egy vény nélküli cucc, tulajdonképpen az a hormon, amit az agyad is termel sötétben, és ami lehetővé teszi az alvást. És akik rosszul alszanak, azoknak szokták ajánlani, hogy ezt szedjék.

Van még valeriana is, meg mindenféle gyógynövényes tabletta. De ha mondjuk súlyos depressziós vagy, akkor ezek önmagukban nem sokat fognak segíteni.


Ami nekem segített az alvásomon, az a rendszeres testmozgás, a stressz csökkentése az életemben, és az egészséges és elegendő étkezés.

És az is fontos szerintem, hogy az alvásod is rendszeres legyen. Ha folyamatosan felborítod a bioritmusod, és egyszer éjfélkor mész aludni, máskor reggel ötkor, az hosszú távon eredményezhet inszomniát.

2019. máj. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!