Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Súlyos depresszióval hogy...

Súlyos depresszióval hogy lehet folytatni a tanulmányaimat?

Figyelt kérdés

A pszichiáter megállapította, hogy bipoláris zavarom van. Nagyon mélyen vagyok évek óta. Viszont 1 év, és jön az érettségi, aztán ott van az is, hogy egyetemre akartam menni.

Egyelőre egész nap az ágyban fekszem, úgy érzem, hogy ezt az évet sem fogom tudni végigcsinálni, nem hogy az érettségit, meg az egyetemet... Nem akarok most elrontani mindent azzal, hogy nem tanulok. De nem tudok.



2019. máj. 10. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A pszichiáter erről nem mondott semmit?

Végérvényesen nem lehet elrontani, emiatt ne aggódj. Az egyetem megvár, érettségit tudtommal meg lehet ismételni, ha esetleg nem úgy sikerülne ahogy szeretnéd. Koncentrálj a gyógyulásra előbb, 1 év sok idő, lehet, hogy addigra már egészen jól leszel. :)

2019. máj. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2019. máj. 10. 20:38
 3/6 anonim ***** válasza:
57%

Kitartással és elszántsággal. Egyetemre vidékre jártam.6kor indult reggel a busz. Gyakran bőgve szálltam fel. De évfolyamelső lettem és kitűnőre diplomáztam. Az egyetem annyiból könnyebb, hogy ott már azt tanulod ami érdekel. Nem lehetetlen. Ha a pduichológusod ilyet mondana hagyd ott. Hallgass Szabó Pétert a neten. Hátha segít

Sajnálom, hogy ennyi idősen így vagy. Szetencsére én még a gimiben rendben voltam.

2019. máj. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Elmész a pszichiátriára, kitöltöd a tesztjeiket, beveszed a gyógyszereket, és jobban leszel, bár csak néhány hét múlva kezdenek el hatni. Ez biztosabb megoldás, mint a házi módszerek, és emellett ha megbuksz, akkor is meg tudod csinálni a következő éveket, és mehetsz egyetemre. Csak nehéz lesz leállni velük.
2019. máj. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
23%
Azért elolvasnám a gyógyszerek betegtájékoztatóját mielőtt ajánlgatnám őket. Pláne ilyen fiatal embernek. Egy eleten át azon fog élni ha elkezdi.
2019. máj. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
33%

Szia, én 6. - os koromban voltam hasonló okok miatt (pánikbetegség) fél évig magántanuló. Itthon tanultam, és nagyon nehezen ment, mert egyedül kellett megértenem a tananyagot. Hálistennek kijöttem ebből az állapotból, pszichiáterek, a szüleim és a barátaim segítségével. Szóval átérzem, és nekem egyszerűen görcsbe rándul a gyomrom ha visszagondolok arra az időszakra. Volt hogy 3 hétig még a teraszra se mentem ki.


Szóval én azt javaslom, hogy gondold át a dolgokat, hogy te erősebb vagy ennél, és nem szabad, hogy egy betegség/állapot irányítson téged. Sok sikert a jövőben!

2019. máj. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!