Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tovább bipoláris...

Hogyan tovább bipoláris depresszióval és szociális fóbiával?

Figyelt kérdés
Évek óta van szociális fóbiám és ez mindig is hátráltatott a munkába ahol éppen dolgoztam és volt olyan is sokszor,hogy nem mertem elmenni sehova dolgozni,mert szorongtam emberek közt és ráadásúl megállapította apszihiáterem,hogy bipoláris depresszióm is van.Minden nap változik a hangulatom a depresszióból a kissé felpörgöttségig.Hónapokig csak feküdtem az ágyba annyira szorongtam tőle,de a korházban adtak jó gyógyyszert és segített,de mivel gyógyíthatatlan,ezért félek,hogy nem tudok ezzel dolgozni.Egyre többet vagyok itthon bent a lakásba és nem melózom,mert félek elmenni.Van aki van még így? Mit tesz ez ellen?
2018. nov. 5. 09:46
 1/2 anonim válasza:
42%

Pacsit! :D Én is szocfóbos vagyok, tudom mit érzel. Mondjuk az a legviccesebb az egészben, hogy még évekkel ezelőtt tudtam meg az internet segítségével, mikor rákerestem, de nem foglalkoztam a témával valamiért, nem ástam bele mélyen a dologba, hogy most tényleg tapasztalom-e a tüneteket, stb.. Pedig kellett volna. Aztán évekkel később, konkrétan most újra rákerestem kb egy hete, csak úgy. És így idősebb fejjel jöttem rá, hogy b*sszus, nekem tényleg szociális szorongásom van.. És képzeld, mikor erre rájöttem, rájöttem arra is, hogy mekkora egy idióta bal-f-asz vagyok :D Hogy ebben élek már évek óta, és saját magamnak okozom a szenvedést. Mert senki nem tehet róla, hogy ezt csinálod, csak te magad. Persze az én szorongásom is meg volt alapozva, nyilván a tiéd is, hisz ok nélkül senki nem szorong. De amikor már kényszeressé vált az egész, és zsigerből szorongtam, na azt már senki más nem okozta, csak saját magam.. Tehát igenis gyógyítható ez a "betegség", igenis meg tudsz gyógyulni, és még gyógyszer sem kell hozzá.. Meg kell változtatnod a felfogásod a dolgokról, mindenről. Pár nappal azután, hogy újra rájöttem, hogy szociális fóbiám van, és hogy emiatt mekkora egy lúzer sz**r vagyok, valahogy felbátorodtam, mert nevetségesnek tartottam ezt az egészet. Egyik nap történt a munkahelyemen egy szituáció, mikor odajött hozzám egy vásárló, és miután nem tudtam neki segíteni, beszólt nekem, hogy minek dolgozom ott, ésatöbbi, és én erre zsigerből határozottan visszaszóltam neki, és diplomatikus k**csögséggel elküldtem az anyjába :D És hogy miért? Mert hirtelen elegem lett abból, hogy mennyire komolyan érdekel mások véleménye, miközben a példa is mutatja, hogy mennyi bunkó szemét van, akit pont le kéne sz**rni.. És én évekig ezeknek akartam megfelelni, és ezek az emberek uralkodtak felettem, miközben többet érek ezeknél. Most én is kúrálom magam, amióta megvilágosodtam. Csak bele kell kényszerítened magad azokba a szituációkba, amiktől félsz. Muszáj, nincs mese. Ez a házi feladat, mert ha nem teszed meg, sosem gyógyulsz meg. Lehet párszor meg fogod égetni magad, de ezzel ne foglalkozz, minél többször hozod magad ugyanazokba a kényelmetlen szituációkba, amiktől félsz, annál bátrabb leszek bennük, és rájössz, hogy jéé, már 4.jére Csináltam ezt és azt, és nem haltam bele.. Például én már 2 éve nem utaztam busszal, és a minap muszáj volt buszra szállnom. Konkrétan szorongtam a gondolattól is, és féltem mi lesz.. De a taktikám az ilyen esetekre mindig az, hogy az adott pillanatban hirtelen mondhatni személyiséget váltok, és úgy teszek, mintha én is ugyanolyan bátor lennék, mint mások.. Rákényszerítem magam, hogy máshogy viselkedjek.. És lám, sikerült, aznap több buszra is fel kellett szállnom, és gyakorlatilag mindig csak akkor szorongtam, mielőtt felszálltam volna rá, mert mikor megérkezett a megállóba, átszellemültem, és nem akartam egy szerencsétlen idiótának érezni magam. Szerintem minél többször csinálja meg ezt az ember, annál ügyesebb lesz, de az biztos, hogy ez nem rák, amit vagy túlélsz vagy belehalsz.. Ez egy olyan betegség, amiből ki lehet gyógyulni, ha kellő időt és energiát fordítassz arra, hogy teljesen átalakítsd a gondolkodásodat.


Az biztos, hogy sokkal többen vannak azok az emberek, akiket nagy ívben le kell sz**rni, mert nem érdemlik meg azt sem, hogy rájuk nézz a két szép szemeddel, mint azok, akik megérdemlik, hogy számítson a véleményük.

2018. nov. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Jó amiket írtál,én is így voltam már fiatal koromban,csak nem tudtam,hogy mi ez,de jó pár éve tudtam meg innen a netről.Úgy próbálom felfogni,hogy sok buta nagyképű ember meg biztos mindenbe és nem aggódik azon,hogy mit gondolnak róla,meg simán meri önmagát adni és nem szorong miatta,csak ez nekem nem mindig jön be.Van mikor nem tudok mit mondani,ha beszélgetés van és,sokszor van olyan is,hogy a beszélgetés után azon gondolkodom,hogy vajon jókat mondtam e, és sokszor megbánom amiket mondtam,pedig jók voltak.Azt is tudom,hogy ez az egész egy hülyeség és túlképzelés mindenbe.egyszerűek az emberek és önmagamat kéne adnom,de nehéz.Főleg egy új munkahelyen.Viszont van mikor akár be is szólok az illetőnek agresszívan meg megmondom a magamét,ha zavar valami.Ahogy írtad,hogy nehéz neked felszállni villamosra,buszra.Nekem olyanok ritkán vannak.Inkább olyan van ,hogy ismerősök előtt meg kell gondolnom,hogy mit mondjak ,hogy nekik is tetszen.Az a baj,hogy ahol lakom,innen nehéz melót is találni és emberek közé is menni,mert egy kis falu.Ez mellett még kényszerbeteg is vagyok.Sokszor nézem a tvt és idegesít,hogy primitív ostoba emberek merik önmagukat adni,pedig nagyon égő amit csinálnak,de leszarják.
2018. nov. 6. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!