Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti ismeretek olyan valakit...

Ti ismeretek olyan valakit akit a pszichiáter által felírt gyógyszerek tényleg meggyógyítottak?

Figyelt kérdés

Állítólag a pszichiáterek nem is tudományosan megalapozott vizsgálatok alapján írják fel az idegrendszerre ható gyógyszereket, hanem a pénz motiválja őket, amelyeket a gyógyszergyárak profitjából keletkezik.


Itt a videó erről, amelyet professzorok és tudományos kutatók mondják ezt:


[link]


2019. máj. 11. 10:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

Ez csak szcientológus, szektás propaganda. Ha valakit motivál a pénz, akkor ők azok, egész családokat fosztanak ki és tesznek tönkre, érdemes utánaolvasni, hogyan zaklatják azokat, akik ki akarnak szállni.


Egyébként nem kell mindenre gyógyszert szedni, de sokszor indokolt, és az egyéni különbségek miatt nehéz "belőni" hogy melyik az ami valóban használ, pontos mennyiséggel. De ha kell, hát kell, Magyarországon nem probléma a gyogyszerfelírás, egyedül a homeopátiás cégek nyomulnak ezerrel, de hát azok meg nem veszélyesek, mert cukros vizet adnak aranyáron, semmi hatásuk. Még a Lenkei féle szcientológus vitaminos kuruzslók nyomatják ezerrel a pirulalobbit...

2019. máj. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A szcientológiát sosem írják oda, rettentő sunyi emberek.
2019. máj. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Kezdjük azzal, hogy ezek a gyógyszerek nem gyógyítanak semmit. Viszont sokat segítenek, hogy az ember maga elinduljon a gyógyulás után. Olyan, mint a mankó, az se gyógyítja a lábtörést, de segít belőle felépülni.
2019. máj. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%

Senki nem mondta, hogy a pszichiátriai gyógyszerek gyógyítanak. Arra jók, hogy olyan emberek, akik súlyos mentális betegek, normálishoz hasonló életet tudjanak élni. Pl. normálisan kezelt skizofréniával teljesen társadalom-kompatibilis lehet valaki, míg gyógyszerek nélkül nem.

Egy depressziósnál se mindegy, hogy nem szed gyógyszert és kinyírja magát vagy gyógyszerrel elvan.

2019. máj. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

1-4 válaszoló


A kérdést 10:39 órakor tettem fel, és a véleményetek/válaszaitok néhány percre rá már be is írtátok. Tehát végig sem néztétek a filmet (amit több mint 40perc), így azt kell, hogy gondoljam, hogy előre prejudikáltátok véleményeteket, ami a lényeget tekintve nem több egy előítéletnél.


Ja, és nem vagyok scientológus.

2019. máj. 11. 11:24
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem meggyógyított egy SSRI. Hallottam arról a mellékhatásáról, hogy anorgazmiát okoz és emiatt korai magömlésre is felírják. Kértem, kaptam és láss csodát: megszűnt ez a kínos problémám, csak a dózist kellett belőni. Hogy az eredeti problémán segít -e, azt nem tudom. Nekem aranyat ért és megváltoztatta az életem.
2019. máj. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#4


"Egy depressziósnál se mindegy, hogy nem szed gyógyszert és kinyírja magát vagy gyógyszerrel elvan."



Ez egy tipikus a gyógyszer rászoktatásos duma, valójában sem az okokat nem tudják a pszichiáterek amire adják a depressziós a gyógyszereket, sem pedig diagnosztikai vizsgálatokat nem végeznek el, amellyel valóban meg tudnák állapítani, hogy ténylegesen mi is a baja a páciensnek.



Valójában ezek a gyógyszerek amiket felírnak az pszichiáterek könnyen rá lehet szokni azokra, függő lehet tőle az ember. És így már a gyógyszer szedésére vonatkozó állításod nem más mint egy önmagát beteljesítő jóslás. Persze a függőség tüneteit is gyógyszerrel kell kezelni? :)

2019. máj. 11. 11:33
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok. A filmet tényleg nem néztem meg MOST, de régebben igen, tudom mi a lényege. A válaszomat, véleményemet tartom.
2019. máj. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

#8


Régebben láttad? És akkor semmi érv a filmben elhangzott szakemberek súlyos állításaira, csak minősítések? Mindenféle megalapozott érvelés nélkül?


Nagyon komolyan lehet így venni a véleményedet.... :)

2019. máj. 11. 11:48
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket pszichés eredeű betegségekre írják fel, követezésképp teljesen csak pszichoterápia útján lehet "meggyógyulni". A gyógyszer mint kémiai anyag inkább fizikai tünetekre tud hatással lenni - étvágy, álmosság, extrém mértékű szorongás, extrém mértékű enerváltság, illetve szerencsére olyan gyógyszerek is vannak, amik a hallucinációkat képesek meggátolni. Leginkább az a szerepük, hogy alkalmassá tegyék a személyt arra, hogy többé-kevésbé tudjon funkcionálni (pl. dolgozni), ha jól van kiválasztva és beállítva a gyógyszer, akkor ez így is lesz. Illetve alkalmassá teszik a személyt a pszichoterápiás folyamatra.
2019. máj. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!