Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Konyorgom, valaki segitsen,...

Konyorgom, valaki segitsen, szinte menthetetlen a hejzet. Tanacs? Velemeny?

Figyelt kérdés

Itt nyiltan megtudok szolalni, hisz senki nem ismer.. Ezert most megprobalok nagyon reszletes, es pontos lenni;

Unoka testvérem lany, és 18 eves, 3 eve nem mozdult ki a hazbol. Eleve egy szegeny csaladrol van szo. A lany kituno tanulo volt az Altalanos alatt, mindig is vissza huzodo volt, sajna onbizalom hianyos, ennek ellenere sok baratnoje volt,(baratja meg nem) az osztalytarsaival jol kijott, mindig markas, divatos ruhakban jart (amennyire megtehette, sok osztondijat kapott, annak felet altalaban a szuleinek adta, masik felet altalaban ruhakra koltotte) Most lessz 3 eve hogy nem lep ki a hazbol. Anyukaja egyedul neveli ot, es a most 12 eves occset, a lany igenyes, nem hanyagolja el a dolgokat, foz, mos, takarit, egy problema van, hogy nem lep ki a rohadt hazbol. Bezarkozott, az anyja az elejen szepen elbeszelgetett vele, amikor mar 1 hete nem ment ki, stb stb, egyszer ki akarta rangatni, de tiltakozott, nincs mit csinalni, mentalisan nem fogyatekos, ertelmes lanyrol vam szo.. Okos, ugyes.. Sajnos nem tudjuk hogy miert is van ez az egesz.. Amikor rakerdezunk, a valasz annyi hog, "hagyjatok mar ezzel".. Vagy tereli a temat. Ez az egesz akkor kezdodott amikor gimibe kezdett jarni, szecskaztatas volt a gimijukben, de nem ment el, egy hetig nem ment be, az anyja konyorgott neki, de semmi. Aztan kiiratta az anyja. Azota otthon van, a gyerek orvos egyszer kiment, magara huzta a takarot.. Azt modnta az orvos hogy nem mentalis betegseg, hanem hiszti, meg kene gyozni, ez a fejeben dol el. Nem tudunk mit tenni vele.. A rokonokon kivul senkivel nem tartja a kapcsolatot. Valaki valami tanacs?:(


2019. máj. 12. 15:57
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
92%

Szia

Nem lehet hogy szorong vagy fél valamitől?

Beszéltetek vele erről?

2019. máj. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Probaltunk, de nem hajlando errol beszelni, gondoltunk mar pchiologusra is, de ugysem allma vele szoba. Mi mar kifogytunk az otletekbol..:(
2019. máj. 12. 16:42
 3/30 anonim ***** válasza:

Nekem is volt időszakom hogy nem álltam szóba senkivel sem.. De a pszichológus más.. Lehet nem fog elsőre menni de meg kell próbálni

Ez egy hosszú folyamat de lépni kell

Nagyon sajnálom biztos hogy nem egyszerű :(

2019. máj. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Hat nagyon nem, es koszonom❤
2019. máj. 12. 17:15
 5/30 anonim ***** válasza:
92%

Évek óta tartó dologra azt mondani, hogy hiszti, atyaég...

A pszichológusnak elvileg tudnia kell, hogy kell az ilyen eseteket kezelni, több esélye van rá, hogy megnyíljon neki.

Addig is, óvatosan éreztesd vele, hogy mellette állsz, nem kell félnie beszélni róla, nem neveted ki, nem tartod kevesebbre tőle, segíteni szeretnél. Hátha.

2019. máj. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Marpedig az orvos tenyleg ezt mondta. Hat egyenlore meg probalunk mi hatni ra, es nem bevonni egy pchiologust, de minden esetre koszonom a valaszokat.😊
2019. máj. 12. 18:07
 7/30 anonim ***** válasza:

Sajnos elhiszem.

Mondjuk én 3 év után nem várnék az orvosi segítséggel.

2019. máj. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Igazabol a lany tok normalis, isteni sutiket csinal, mos, foz, takarit, tok normalis, ezert sem nagyon gondolkodik az anyja a pszichologuson, tudja hogy ez szamara nagyon kellemetlen lenne, es szerintem nem is segitene rajta, hat az orvosnal magara huzta a takarot, es kikuldte.. Akkor a pszichologusnal? Nemtudom hogy mit is tudnank mi tenni erte.. Anyja mindent probalt.. Beszelni, kicsit eroszakos lenni, mindent.. De nem hat ra. Mondjuk en sem nagyom szivesen lepnek ki 3 ev utan, az emberek csak ugy neznenek hogy eddig hol voltam.. stb. Viszont a nagynénénk Angliaban dolgozik(ott ovono) , ezerszer megkerte ra, hogy menjen vele a lany(amugy Lillának hívják) de semmi, nem hajlando.
2019. máj. 12. 18:41
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez az. Képzeld el milyen nehéz lesz 6 év után.

Lehet, hogy úgy néz ki ő jól elvan így begubózva, de nehéz elhinni, hogy ez egy boldog, tartalmas élet.

Sajnos én se tudom mi segítene. Ezért kell szakembert kérdezni róla, aki ezt tanulta, látott már ilyet, kezelt már ilyet.

2019. máj. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Remélem minden rendbe jön! ❤️😊
2019. máj. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!