Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Mentális egészség

A kérdés

Konyorgom, valaki segitsen, szinte menthetetlen a hejzet. Tanacs? Velemeny?

Itt nyiltan megtudok szolalni, hisz senki nem ismer.. Ezert most megprobalok nagyon reszletes, es pontos lenni;

Unoka testvérem lany, és 18 eves, 3 eve nem mozdult ki a hazbol. Eleve egy szegeny csaladrol van szo. A lany kituno tanulo volt az Altalanos alatt, mindig is vissza huzodo volt, sajna onbizalom hianyos, ennek ellenere sok baratnoje volt,(baratja meg nem) az osztalytarsaival jol kijott, mindig markas, divatos ruhakban jart (amennyire megtehette, sok osztondijat kapott, annak felet altalaban a szuleinek adta, masik felet altalaban ruhakra koltotte) Most lessz 3 eve hogy nem lep ki a hazbol. Anyukaja egyedul neveli ot, es a most 12 eves occset, a lany igenyes, nem hanyagolja el a dolgokat, foz, mos, takarit, egy problema van, hogy nem lep ki a rohadt hazbol. Bezarkozott, az anyja az elejen szepen elbeszelgetett vele, amikor mar 1 hete nem ment ki, stb stb, egyszer ki akarta rangatni, de tiltakozott, nincs mit csinalni, mentalisan nem fogyatekos, ertelmes lanyrol vam szo.. Okos, ugyes.. Sajnos nem tudjuk hogy miert is van ez az egesz.. Amikor rakerdezunk, a valasz annyi hog, "hagyjatok mar ezzel".. Vagy tereli a temat. Ez az egesz akkor kezdodott amikor gimibe kezdett jarni, szecskaztatas volt a gimijukben, de nem ment el, egy hetig nem ment be, az anyja konyorgott neki, de semmi. Aztan kiiratta az anyja. Azota otthon van, a gyerek orvos egyszer kiment, magara huzta a takarot.. Azt modnta az orvos hogy nem mentalis betegseg, hanem hiszti, meg kene gyozni, ez a fejeben dol el. Nem tudunk mit tenni vele.. A rokonokon kivul senkivel nem tartja a kapcsolatot. Valaki valami tanacs?:(

máj. 12. 15:57  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3

Szia

Nem lehet hogy szorong vagy fél valamitől?

Beszéltetek vele erről?

A válasz 78%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/30Időpont máj. 12. 16:02 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Probaltunk, de nem hajlando errol beszelni, gondoltunk mar pchiologusra is, de ugysem allma vele szoba. Mi mar kifogytunk az otletekbol..:(

# 2/30Időpont máj. 12. 16:42 Privát üzenet

Nekem is volt időszakom hogy nem álltam szóba senkivel sem.. De a pszichológus más.. Lehet nem fog elsőre menni de meg kell próbálni

Ez egy hosszú folyamat de lépni kell

Nagyon sajnálom biztos hogy nem egyszerű :(

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/30Időpont máj. 12. 16:46 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Hat nagyon nem, es koszonom❤

# 4/30Időpont máj. 12. 17:15 Privát üzenet

Évek óta tartó dologra azt mondani, hogy hiszti, atyaég...

A pszichológusnak elvileg tudnia kell, hogy kell az ilyen eseteket kezelni, több esélye van rá, hogy megnyíljon neki.

Addig is, óvatosan éreztesd vele, hogy mellette állsz, nem kell félnie beszélni róla, nem neveted ki, nem tartod kevesebbre tőle, segíteni szeretnél. Hátha.

A válasz 78%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/30Időpont máj. 12. 18:05 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Marpedig az orvos tenyleg ezt mondta. Hat egyenlore meg probalunk mi hatni ra, es nem bevonni egy pchiologust, de minden esetre koszonom a valaszokat.😊

# 6/30Időpont máj. 12. 18:07 Privát üzenet

Sajnos elhiszem.

Mondjuk én 3 év után nem várnék az orvosi segítséggel.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/30Időpont máj. 12. 18:33 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Igazabol a lany tok normalis, isteni sutiket csinal, mos, foz, takarit, tok normalis, ezert sem nagyon gondolkodik az anyja a pszichologuson, tudja hogy ez szamara nagyon kellemetlen lenne, es szerintem nem is segitene rajta, hat az orvosnal magara huzta a takarot, es kikuldte.. Akkor a pszichologusnal? Nemtudom hogy mit is tudnank mi tenni erte.. Anyja mindent probalt.. Beszelni, kicsit eroszakos lenni, mindent.. De nem hat ra. Mondjuk en sem nagyom szivesen lepnek ki 3 ev utan, az emberek csak ugy neznenek hogy eddig hol voltam.. stb. Viszont a nagynénénk Angliaban dolgozik(ott ovono) , ezerszer megkerte ra, hogy menjen vele a lany(amugy Lillának hívják) de semmi, nem hajlando.

# 8/30Időpont máj. 12. 18:41 Privát üzenet

Hát ez az. Képzeld el milyen nehéz lesz 6 év után.

Lehet, hogy úgy néz ki ő jól elvan így begubózva, de nehéz elhinni, hogy ez egy boldog, tartalmas élet.

Sajnos én se tudom mi segítene. Ezért kell szakembert kérdezni róla, aki ezt tanulta, látott már ilyet, kezelt már ilyet.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/30Időpont máj. 12. 19:11 Privát üzenet
Remélem minden rendbe jön! ❤️😊

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/30Időpont máj. 12. 19:16 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért van az, hogy inkább gyógyszerekkel tömik a menthetetlen betegeket, ahelyett, hogy véget vessenek az életüknek?
Menthetetlen a fogam?
Tegnap este elfelejtettem a kontaktlencsémre folyadékot önteni, ma reggel öntöttem rá, már menthetetlen a lencse vagy még használható lesz?
Most akkor menthetetlen a fog?
Rendelkezhetek úgy, hogy ha menthetetlen beteg lennék, ne vigyenek egy bizony elfekvőbe?
Vannak menthetetlen emberek?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Mentális egészség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!