Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mostanában mindig sirhatnékom...

Mostanában mindig sirhatnékom van. Mitől van ez?

Figyelt kérdés
Ma pl tesin sirtam el magam, mert nem tudtam megcsinálni egy feladatot, de matekon is sirtam. Meg ma még nem rég egy teljesen jelentéktelen szarságon is sirtam. Tény hogy síros voltam, de ennyire sose. És már több mint egy hete folyton, mindenen...
2019. máj. 13. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Talán nem jó valakivel a viszonyod, folyamatos kudarcok érnek. Keress valami olyan elfoglaltságot amiben siker élményed lehet. Itt a jó idő sétálj, sportolj stressz csökkentő és jót tesz az egészsegednek. Relaxálj, szánj időt magadra. Legelöszőr magadban kellene rendet rakni, megkeresni a probléma forrását, feldolgozni, tovább lépni. Viszont ha nem vesztél senkivel össze meg semmi lehet csak rosszabb napjaid vannak. Pihendd ki ezeket.
2019. máj. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
57%
Ne aggódj, énis sírok minden héten mikor meglátom mennyit költ a barátnőm!
2019. máj. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én akkor lettem ilyen mikor végigsírtam egy hosszabb időszakot sulin kívüli programon, aztán visszakerülve a suliba ugyanez maradt a reakcióm, MINDENRE!

Lehet hogy érzelmileg legyengültél, mert van valami az éeltedben ami tudatosan vagy tudat alatt fáj és gyengít. Könnyen lehet sőt biztos hogy egész más a baj. Amiket leírtál azok én azt iszem valamiféle kudarcélmények, de te tudod a legjobban kielemezni hogy azokban a helyzetekben amikor ez megtörténik mit élsz át, és az adott helyzet mire emlékeztet téged korábbról. Ha jelentéktelen dolgok miatt sírunk általában azért vna mert valami erősebb élmény megerősíti a fájdalmat amit korábban átéltünk.


Fontos, hog yne nyomd el, tudatosítsd magadban "most szomorú vagyok mert..." Ez is nagyon jó módszer az érzelmek kezelésére, a mi kultúránkban sajnos nem tanítják, sokan még érett felnőttként se tudják igazán megmondani mi is az amit éreznek, azt meg főleg nem hogy miért, csak szétveti őket a fájdalom, feszültség idegesség. Ez szörnyű. Sokat segít ha beleásod magad a témába, remek könyvek vannak benne illetve előadások youtubeon, például Pécsi Rita neveléskutató előadásait ajánlom az érzelmi intelligenciáról, vagy a harag kezelésről (mert ez még akár harag is lehet), lehet picit hosszú, de megéri figyelemmel emghallgatni, óriási felismerésekre vezet, és bárcsak előbb tudtam volna ezt....

2019. máj. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem isvolt ilyen időszakom de ez csak pár napos
2019. máj. 14. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A kérdésedben benne van a válasz is
2019. máj. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!