Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi állhat a háttérben?

Mi állhat a háttérben?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom, folyamatosan tépkedtem a bőrt az ujjam körül és mára már hajlamos vagyok annyira belendülni,hogy nincs megállás addig,amíg nem kezd el vérezni.

Csinálom,ha ideges,dühös,vagy szimplán csak unott vagyok.

Az őrületbe tud kergetni,ha egy kis bőrcafat ott marad az ujjam szélén. Próbáltam leszokni róla,de gyakran észre sem veszem,hogy nekiálltam,ha igen,akkor még nem tudok másra gondolni,amíg meg nem szabadulok tőle.

Próbálkoztam már mindennel,a létező összes kis bizgentyűvel,hogy ne csináljam,de akkor meg vagy megállok közben és elkezdtek bőrt tépkedni,vagy annyira belemerülök abba a másik dologba,hogy nem tudom abba hagyni (ilyen pl ha egy puha dolgon van egy kis kilógó szál,azt addig piszkalom,meg tépkedem,amíg le nem szakad)

Nagyon irritál,hogy csinálom,mert borzasztóan néz ki a kezem,de nem tudom befejezni.

Van valakinek valami ötlete,hogy mit tehetnék?



2019. máj. 14. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:
A kényszeres cselekvés helyett jó lenne ha elmennél sportolni, így lefoglalod és kifárasztod magad, unatkozni sem fogsz és rendbejössz idegileg és testileg is.
2019. máj. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a választ! Őszintén szólva egy nagyon jó ötletnek tartom,csak sajnos így is heti egyszer Lovagolni járok,kétszer edzésre és nagyjából 40 percet sétálok. Amíg sportolók,addig nincs is semmi baj, viszont amint befejezem rámtör az érzés,hogy folytatni kell.
2019. máj. 14. 14:27
 3/5 anonim ***** válasza:
en mindig a zsepit tepkedtem a zsebemben :DD
2019. máj. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor nem ártana pszichológust felkeresned.
2019. máj. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyébként ezt elég sokan csinálják, én is. Egész egyszerűen azért mert finom! Jó érzés letépkedni a fogaimmal a kiálló kemény száraz bőrdarabot.

Ha nagoyn rossz a helyzet akkor ragtapasz+sudocream egy éjszakára csodát művel a dologgal. Ha meggyógyul a kezem akkor nincs mit letépni és egy darabig jó, ha kiszárad és ilyen lemezed elszarusodott darabok vannaka zt le kell szednem nekem is. Nincs mögötte semmi öncsonkítási szándék. Én mondjuk vérzésig ritkán megyek el, inkább csak azt szedem le amit fájdalom nélkül le tudok, és alatta már sima bőr van. Olyan ez mint mikor egy szétszáradt sarkú embert lát az ember...legszívesebben SAJTRESZELŐ. De szerintem a miteszetnyomkodós mánia is valami ilyesmi lehet. Egy iylen tisztaság simaság utáni vágy.

2019. máj. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!