Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Mentális egészség

A kérdés

Miért vágyhatok ennyire felnőtt szeretetére?

Folyton folyvást elképzelem, hogy egy-egy tanárom: (kb 3-4 ilyen van max) átölel, beszélgetünk, megnyugtat, kisírom magam rajta, őszintén beszélgetünk, elkap esés közben és hasonlók. Nagyon beteges? 4. évem itt (6 osztályos gimi), csak tavaly óta érzek erősebben így, de félek lépni mert tudom, hogy nevetséges vagyok. A pszicológusnak egyeltalán nem tudtam megszólalni se, de nekik talán menne egy idő után. Ez mond annak ellenére, hogy tudom, hogy ez lehetetlen, ők nem a szüleim.

máj. 16. 20:41  Privát üzenet  

A válaszok
Mert a szüleid most vagy gyerekkorodban nem úgy "szerettek", nem úgy foglalkoztak veled, ahogyan te vágytál volna rá. És ezt most tudat alatt próbálod bepótolni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont máj. 16. 20:52 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Le lehet ezt valahogy küzdeni vagy teljesen elnyomni?

# 2/4Időpont máj. 16. 20:56 Privát üzenet

A mélyen gyökerező részeit csak komoly terápiával...

A felszínen azért lehet tenni ezt-azt. A kortársaid, barátaid között van, akinek kisírhatod magad? Nálad idősebb barátokat próbáltál már keresni? A "létező" szüleidnek nem sírhatod ki magad?

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont máj. 16. 21:21 Privát üzenet
Önmagában az álmodozással nincs semmi baj, nem beteges. De inkább a pszichológusnak nyílj meg, neki ez a feladata, a tanárnak nagyon nem.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont máj. 16. 22:16 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mit csináljak? Be vagyok sz*rva a felnőtt élettől, nem vagyok rá felkészülve, öngyilkossági gondolataim vannak.
21 évesen vagdosni?
Van itt más is, akinek azért nem sikerül felnőttként boldogulnia az életben, mert gyerekként elkényeztették a szülei?
Mit tehet egy anya, ha a felnőtt korú lánya a szeme láttára süllyed bele egyre jobban a depresszióba, az ok nélküli önmarcangolásba, és az öngyilkossági gondolatokba?
Ha a felnőtt élet szerintem egy nagy kalap sz. R, akkor mit csinálok rosszul? Nagyon kérek valami konkrét tanácsot, rávezetést!
Hogyan néz ki gyakorlatban a gyerekkori traumákon való túllépés felnőtt korban?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Mentális egészség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!