Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a felnőtt élet szerintem...

Ha a felnőtt élet szerintem egy nagy kalap sz. R, akkor mit csinálok rosszul? Nagyon kérek valami konkrét tanácsot, rávezetést!

Figyelt kérdés

Édesapámnak nem sikerült befejeznie a főiskolát, mert másodállása volt (amit szeretett), aztán rosszul házasodott. Meghozta ezt a 2 rossz döntést, költözések során is még párat. Innentől pedig elrontotta az életét.

Rosszabbnál rosszabb állások, pénztelenség, sokszor munkanélküliség és alig-alig volt normális párkapcsolata.

Mára ideges, türelmetlen természetű, az alkoholizmus kapujában áll (vagy már nem is a kapujában) és semmiben nem hisz. Engem is "lehúz", ha koszorúslány vagyok, akkor előrevetíti az adott barátaim válását, ha kertesházról, szerethető munkáról vagy pénz félretételéről álmodoznék előtte, üvölteni kezd.

Pedig rengeteg tanfolyamot elvégzett, akart azért....


Sajnos több 40-50-60-as emberen látom, hogy megkeseredett. Rosszabbnál rosszabb munkahelyek, kihajtják a belüket, fizetés pocsék. Nem hisznek már a szerethető munkahelyben.

Párkapcsolatilag... Hát, jó esetben van nekik, de akkor is elhidegülten élnek már egymás mellett és nem is akarnak tenni a kapcsolatért.


Az én életem is ebbe az irányba indult el, egy büfészak elvégzésével már meg is hoztam az első rossz döntést.

Barátaim is efelé tartanak, belüket kihajtó munkahelyeken, kasszások, árufeltöltők, takarítók.


Én hétvégén iskolában voltam, utána mindkét nap még gyakoroltam, nyelvet tanultam. Tegnap munka után futottam, gyakoroltam, nyelvet tanultam.

Ma munka után tornáztam, nyelvet tanultam de mindjárt kezdek gyakorolni, 9-ig, akkor lefekszem.


Párkapcsolat nuku, mentális egészség rottyon, testi se a legjobb, szabadidő majdnem semmi.

Tanulok, már a sokadik tanfolyam, de minek....

Talán még a nyelvtanulásban bízom.


Mit csinálunk rosszul?


2019. ápr. 16. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom de én is várom a világmegváltó megoldásokat :D sajnos egy csónakban evezünk.

felkelek, munka, haza érek 6-ra, elmegyek edzeni, haza jövök, kaja fürdés alvás ==> ismétlés

hétvégén meg elmegyek bebaszni a haverokkal és sorozatot nézek... ez minden csak nem élet. pedig van diplomám, szóval szerintem nem ezen múlik. sajnos egy ilyen rabszolgatartó világot élünk, dolgozz, hogy ki tudd fizetni a megélhetésedet, annak érdekében, hogy tudj dolgozni. cserébe néha elmehetsz nyaralni és vehetsz magadnak egy rakat felesleges holmit.

2019. ápr. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Skatebird ***** válasza:
100%

Apukád azért kiabál, mert túl nehéz lenne beismerni, hogy lehet másképp is, csak neki épp nem sikerült. Ezért nem kell haragudni rá, egy küzdelmes élet után, ez nagyon nehéz felismerés, belátás lenne, talán már felemésztette az erejét, hogy kitartson a rosszban. Csak ne hagyd, hogy elkedvetlenítsen téged is. Ne a túlélésre, hanem a változtatásra hasznád az energiádat.


Lehet, hogy választhattál volna jobb sulit, utólag az ember mindig okosabb, de nem érdemes sokáig hátrafelé nézni, csak épp addig, míg levonod a tanulságot. Aztán, annyival is okosabban, amit most megtanultál, hozd ki az aktuális helyzetből a legjobbat. Tanulsz, edzel, dolgozol, hatalmas erő van benned, ezt csak koncentráltan a céljaidra kell fordítanod. Egy konkrétabb célra, mint a napok túlélése a melóhelyen, vagy egy nyelvvizsga, ezeknek eszközöknek kéne lenni egy célhoz. De #1-sel együt mindketten arról írtok, mi az, amit nem szeretnétek, ami nincs így jól. De mit akartok helyette? A jobb életet nem válasz. Mit jelent neked a jobb élet? Találj ki magadnak konkrét célt, ami szeretnél. Aztán tervezd meg az utat, hogy éred el. És sokkal könnyebb lesz küzdeni érte, ha az erőfeszítéseid eredménye nem egy homályos "talán ettől valamikor, valami jobb lesz", hanem tudod, mi vár a befektetett munka végén.

A valóság alapú álmok nem rossz dolgok, úgy hívják őket, hogy tevek:)

Szurkolok!

2019. ápr. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
Sajnos tanácsot nem tudok adni, de egyetértek.
2019. ápr. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szerethető munkahely, olyan fizetés, amiből lehet egyszerre 2-3 pár cipőm, 2 átmeneti kabátom (egyik se többször varrt) és párhavonta megengedhetek magamnak extrábbat is (pártízezres tétel).

Az, hogy munka után tényleg pihenni menjek haza.

Párkapcsolat.

Ha a munka nem 8, hanem 6 órás lenne, annak is tudnék örülni.

Legyen energiám több hétvéhén túrázni, kirándulni, legyen kivel, legyen pénz is rá.



Remény már nincs.

2019. ápr. 18. 17:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezek nem olyan nagy vágyak. 🙂 Az a nagy baj, hogy rosszul tekintesz az életedre. Apukád elszúrta a sajátját. Az övé is lehetne más, mert a hatralevő élete a mai nappal indul. De ő a múlton rágodik ami már elmúlt. Attól, hogy mások rosszul csinálják a te életed nem kell, hogy rosszul alakuljon. Ne mások életével foglalkozz. Gondold végig mit szeretnél dolgozni amit élveznél is. Ha kitalaltad akkor kezdj bele a megvalósításba. Szerezz hozzá végzettseget és utána jelentkezz az állasra. Lehet, hogy majd párszor elutasítanak palyakezdőként de ha kitartó vagy sikerülni fog. Ruhákat pedig minimálbérből is lehet venni. Menj turkálóba ahol párszáz forintért vásárolhatsz. Nekem minden ruhám onnan van, és sok márkás közülük és sok egyedi nem tucat termék. Még cipőt is ki lehet fogni néha jót. Pedig én is minimál bérből élek. De megélek. Kirandulni ingyen is lehet. A facebookon van sok kirandulócsoport. Plm túratársak, hátizsakos.hiúzok. min ingyenes túrakat írnak ki. Bárki csatlakozhat. Vannak öregek fiatalok is. Hátha még párt is találasz magadnak. De új barátokat biztos. Nem kell rossz kapcsolatban leélni az életed. A titka, hogy ha rossz egy kapcsolat ki kell lépni belőle nem ülni a kakiban. Higgy magadban és mert álmodni....hidd el megvalósul. Aki csak kesereg és mondogatja, hogy úgyis rossz lesz. Annak tényleg rossz lesz. Te ne legyél ilyen. Apád nem jó példa, de te nem vagy köteles az ő mintáját követni. Azért húz le mert sok szülő nem képes elviselni ha a gyereke túlnő rajta. Bíztatnia kéne nem elvenni a kedved mindentől. Van értelme annak amit csinálsz csak a pihenésre is szakíts időt.
2019. ápr. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!