Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hallucinációs tünet lehet?

Hallucinációs tünet lehet?

Figyelt kérdés

Szociális fóbiám van de mostanában főleg ingermentes környezetben voltam. Vagy otthon.

Ennek ellenére gyakran hallok hangokat mostanában. Nem, nem beszédet vagy utasítást magamnak, csak sípolást vagy csengetést a fülemben/fejemben.

Viszont senki más nem hallja rajtam kívül.

Kb. 1-2 hete szenvedek ettől, napi-kétnapi gyakorisággal.

Lehetséges hogy csak beképzelem magamnak?

Olvastam róla, az lehetséges hogy mély depresszió is kiválthat ilyet? Biztos vagyok benne hogy hallottam már többször is de senki más nem. Találkozott már valaki ilyen tünettel?

Ja és fizikailag elvileg egészséges vagyok, nincs semmi baj a fülemmel.


2019. máj. 18. 00:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Azon kéne agyalni, hogy mi váltja ki a depressziót, nem minden hülyeséget ráfogni a depis hangulatokra.
2019. máj. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én csak azt nem értem, ha nem értesz hozzá, minek szövegelsz ide?

Ha meg értesz, miért nem sikerült a kérdésre válaszolni?

2019. máj. 18. 17:31
 3/5 anonim ***** válasza:

A közhittel ellentétben az a tény, hogy nem a psziché okoz szervi tüneteket! pl. nem a depresszió okoz a hasban görcsöket, hanem a hosszú ideje fennálló hasi fájdalmak miatt lehetsz idővel depressziós!

A te esetedben, viszont már nagyon rég piszkálja agyadat a füledből jövő hang, és ez vált ki nálad elmebajt. Jó lehet ezt korábban nem hallottad, de csak azért, mert korábban képes volt kiszelektálni. A szociális fóbia sem veleszületett elváltozás, hanem a fejlődés során ért traumák,-a te esetedben lehet a még nem tudatosult sistergés, sípolás- következménye!

Így megfelel?

2019. máj. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A mostani esetnél meggyőztél, ki fogom vizsgáltatni átfogóan,(tehát köszönöm a választ) de általánosságban egy csomó ellenpéldát láttam.

Például az érettségi vizsgám előtt is emlékszem hogy hányás és gyomorfájdalom kínzott, viszont a dokik tehetetlenek voltak, míg a vizsgák után eltűntek a tünetek.

Csomó alkalommal izgultam rá úgy valamire én is és más is úgy hogy fizikailag kijött rajta valamilyen formában.

Az pedig hogy ez esetleg mélyebb szorongás ily módon nem nagyon lényeges.

Viszont ha a teljesen igaz lenne amit leírtál, soha nem küldtek volna még el úgy orvostól vagy ügyeletről(akár !4! nap benn fekvés után) hogy produkáltam a tüneteket ám mégsem tudták megmondani mi az adott problémám.

Szóval én nem zárnám ki a lehetőséget, hogy a különböző ráhatások igen is okozhatnak ilyet.

2019. máj. 19. 01:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy biztos, hogy a depresszió az nem kívülről jön. Mert pl egy munkahely egyik embernek stresszes, másikaknak viszont nem. Tehát nem a munkahely a stresszes, hanem a mi agyunk képtelen úgy feldolgozni az információkat, mint más. Ez abból is adódhat, hogy a szervezetünk terhelt része annyira leköti az agyműködésünk, hogy már nem marad kapacitás olyan információkra, mint pl egy vicc megértése. Ezt a viccnek szánt dolgot ezért mélységes sértésnek érezzük.

Ha már gyermekkorunkban, fejlődésünk során pl. a te esetedben a füledben lévő zaj,- nem valószínű hogy ez a fülből származik, pl egy ütőérben lévő lepedék ami a vér áramlásától rezeg- kiküszöbölése oly mértékben elvonja a külvilágról a figyelmet, bizony fejlődésünk rossz vágányra tévedhet.

2019. máj. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!